« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe 100. yıl için Festi ile anlaştı

Fenerbahçe Kulübü, 100. yıl kutlamalarında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı ve Bağdat Caddesi'nde yapılacak etkinlikler için İtalyan Festi firması ile anlaşma imzaladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın odasında yapılan imza töreninde konuşan Fenerbahçe Kulübü 100. Yıl Komitesi Başkanı Ender Alkaya, Festi'nin dünya çapında bir firma olduğunu vurgulayarak, ”Festi, biri stadımızda, biri Bağdat Caddesi'nde olmak üzere iki gösteri yapacak ve bir de stadımızı ışık mimarisiyle süsleyecek” diye konuştu.
Valerio Festi ise 5 kıtada onlarca gösteri yaptıklarını belirterek, “İlk defa bu kadar heyecanlı bir işe başlıyoruz. Çok büyük bir camiayla çalışacağız” dedi.

İlk olarak Fenerbahçe'nin stadındaki bir maçını izlediğini ifade eden Festi, şöyle konuştu: “Fenerbahçe seyircisinin maçtaki coşkusunu gördükten sonra şaşkınlığımı gizleyemedim. Posterlerde 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' yazdığını gördüm ve gerçekten de bunun var olduğunu anladım. 1 sene içinde biz de bu cumhuriyetin vatandaşı olmaya çalışacağız. Bu gösterilerde Atatürk'ün ziyaretinden bugüne kadar olan 100 yıllık çok önemli tarihi ifade etmek zorundayız. Fenerbahçe'nin, 100. yılında Türkiye tarihine damga vurmasını sağlayacağız.”

Valerio Festi, törende gösteriler ve ışık mimarisiyle ilgili slayt gösterisiyle bilgi verdi. Fenerbahçe'nin stadında yaşanan coşkuyu ışıklarla caddelere de taşıyacaklarını anlatan Festi, “Ayrıca statta 100 yılı anlatacak bir gösteri planladık. Gösteride Fenerbahçe'nin tarihi, sembolleri, takımı ve günümüz insanları olacak. Doğal olarak da başkan olacak. Bağdat Caddesi'nde arabalarla geçiş olacak, bu geçişte ateşi de kullanacağız. Bayram ve eğlence sokaklara taşınacak ve adeta bir festival olacak” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz