Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ezeli rekabetten ebedi dostluğa yolculuk

Önceki sezonlarda biri Fenerbahçe, diğeri Galatasaray'ın başarısı için mücadele eden Serkan Özsoy ve İbrahim Yavuz, şimdi PTT 1. Lig'de ilçe takımı TKİ Tavşanlı Linyitspor'un hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla sahalarda top koşturuyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe'nin altyapısında yetişen ve 1997 yılında profesyonelliğe geçen savunma oyuncusu Özsoy, bu takımda 2002'ye kadar kaldıktan sonra iki sezon Trabzonspor'da oynadı ve geçen sezon başında TKİ Tavşanlı Linyitspor'a geldi.

Galatasaray formasını 2004-2007 yıllarında giyen orta saha oyuncusu Yavuz da, Özsoy gibi geçen sezon başlamadan kırmızı-siyahlı Kütahya temsilcisine katıldı.

Ezeli rekabeti ebedi dostluğa dönüştürerek aynı takımın başarısı için ter döken Özsoy ve Yavuz, 25 Ağustos'ta başlayan PTT 1. Lig'de, TKİ Tavşanlı Linyitspor teknik direktörü Levent Devrim'in ilk 11'de vazgeçemediği oyuncuları arasında yer alıyor.

“Rakiplerimizin çekineceği bir takım görüntüsündeyiz”

Özsoy, AA muhabirine, “Dört Büyükler”den Fenerbahçe ve Trabzonspor'da oynayarak kazandığı deneyimleri, PTT 1. Lig'de 3'üncü sezonunu geçiren “mütevazi ilçe takımı” TKİ Tavşanlı Linyitspor'a yansıtmaya çalıştığını söyledi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor ile TKİ Tavşanlı Linyitspor'un koşulları arasında dağlar kadar fark olduğunu belirten Özsoy, şöyle konuştu: “En basitinden tesis anlamında bile karşılaştırılamazlar. 'Huzur ve mutluluk” derseniz, işte bunu Tavşanlı'da buldum. Buradaki herkes, hemen kaynaşıyor. Huzur ortamını maçlara da yansıttık. İyi çalışıyoruz. Rakiplerimizin çekineceği bir takım görüntüsündeyiz. Büyük takım, küçük takım diye ayırt edilebilir ama sonuçta bu işi ekmek parası için yapıyoruz. Büyük takımda oynayıp mutsuz olacağıma, Tavşanlı gibi bir ilçede olup huzur ve mutluluğu bulmayı tercih ederim. Tavşanlı'yı çok seviyorum ve TKİ Tavşanlı Linyitsporlu olmaktan gurur duyuyorum.”

Özsoy, sezonun ilk maçında deplasmanda Samsunspor ile uzatma dakikalarında attıkları golle 1-1 berabere kaldıklarını anımsatarak, bu durumun, bitiş düdüğüne kadar mücadelenin elden bırakılmaması gerektiği ve takımdaki birliktelik, arkadaşlık, dayanışma gibi unsurların önemini gösterdiğini dile getirdi.

Tavşanlı ve takımdaki samimi ortamın, kendilerine motivasyon kaynağı olduğuna işaret eden Özsoy, 3 sezon daha oynayıp futbolu TKİ Tavşanlı Linyitspor'da bırakmayı düşündüğünü belirtti.

“Neredeyse arkadaşlarımızla tüm zamanımız birlikte geçiyor”

Yavuz da büyük takımlarda olmanın hem avantajları hem de dezavantajları bulunduğuna dikkati çekerek, işin olumlu yanlarına bakmanın tamamen futbolcunun elinde olduğunu bildirdi.

Galatasaray'dan sonra Kayserispor, Ankaragücü ve Boluspor'da oynadıktan sonra TKİ Tavşanlı Linyitspor'a geldiğini hatırlatan Yavuz, şunları kaydetti: “Galatasaray'a gittiğimde 21 yaşındaydım ve o dönemin iyi kadrolarından biriyle çalıştım. UEFA Kupası'nı kaldıran kadro, olduğu gibi oradaydı. Galatasaray'da oynadığınız zaman, engel olamadığınız bir çevre oluşuyor. İstanbul'dasınız ve çok fazla ilgi var. Herkes sizi tanıyor. Arayanınız, soranınız çok olduğu için antrenman dışında oyuncu arkadaşlarınızla bütünleşemiyorsunuz. Ancak TKİ Tavşanlı Linyitspor gibi kulüplerdeyken bulunduğunuz yer, kazandığınız paralar zaten belli. Belli bir limit var. Bu sezon öncesi 9 oyuncu transfer edildi. İddia ediyorum ki; hiçbir kulüpte bu kadar çabuk adaptasyon dönemi olamaz. Uyum sorunu sıfırdır. Burada kimse sıkıntı yaşamıyor ve herkes yılardır birlikteymiş gibi bir ortam var. Tunçbilek beldesindeki tesislerde kalıyoruz. Neredeyse arkadaşlarımızla tüm zamanımız birlikte geçiyor. Büyük takımlarda bunu yaşayamazsınız.”

Yavuz, Özsoy ile Spor Toto Süper Lig'de karşılıklı takımlarda oynarken hararetli tartışmalar da yaşadıklarını anlatarak, bunların tatlı anı olarak eskide kaldığını ve şimdi iki dost olarak aynı takımın başarısı için mücadele ettiklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz