« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ezeli rakipler havuzda kapıştı

Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası'nda takım halinde genel toplamda ve erkeklerde Galatasaray, kadınlarda ise F.Bahçe birinci oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

ENKA Olimpik Yüzme Havuzu'nda 4 gün süren yarışların ardından genel toplamda Galatasaray 250 puanla birinci, Fenerbahçe 239 puanla ikinci, ENKA Spor ise 129 puanla üçüncü oldu.

Toplam 19 takımın katıldığı şampiyonada erkeklerde Galatasaray 88 puanla birinciliğe uzandı. Galatasaray'ın ardından 61 puanla Fenerbahçe ikinci, 42 puanla ENKA Spor üçüncü sırayı elde etti.

Kadınlarda ise Fenerbahçe 178 puanla birinci oldu. İkinciliği 162 puanla Galatasaray, üçüncülüğü 87 puanla ENKA Spor kazandı.

Turnuvanın çok başarılı bir şekilde geçtiğini vurgulayan Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, “Bütün sporcular çok başarılı dereceler yaptılar. Türk yüzmesi ilerliyor. Bir sistem getirdik ve ilerliyor. Bu sisteme bütün Anadolu'yu da katarsak, önümüzdeki yıllarda Avrupa ve dünyayla yarışacak seviyeye yükseliriz” dedi.

Yaklaşan 2012 Londra Olimpiyatları'ndan beklentilerini de açıklayan Bozdoğan, “Biz merdiveni yavaş yavaş çıkıyoruz. Yarı final beklentimiz var. Ama 2016 ve 2020 Olimpiyatları'nda Türk yüzmesi mutlaka madalya alacak” şeklinde konuştu.

Galatasaray Kulübü, şampiyon yüzme ve sutopu takımlarına yemek verdi

Galatasaray Kulübü, Kulüplerarası Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda şampiyon olan yüzme takımı ve yıldızlarda şampiyonluk sevinci yaşayan sutopu takımına yemek verdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Kalamış Tesisleri'nde gerçekleştirilen şampiyonluk yemeğine, Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Su Sporları İletişim Koordinatörü Celal Gürsoy ve Yüzme Şube Koordinatörü Yılmaz Özüak'ın da hazır bulundukları kaydedildi.

Yemekte Adnan Öztürk'ün, sporcuları tebrik ettiği ve aynı başarıların uluslararası platformlarda da kazanılmasını istediği aktarıldı


Bunları da Beğenebilirsiniz