"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Ezber bozan takım

MAÇ yazılarında ara sıra başvurulan bir klişe vardır. "İki takımı da tanımayan birine maçın ilk yarısını seyrettirip, bu maç ne olmuştur diye sorsan..." şeklinde başlar hani...

Hakikaten dün geceki maçın ilk yarısını olaydan habersiz bir yabancıya seyrettirseniz ve maçın kalan kısmında neler olmuş olabileceğini sorsanız, büyük ihtimalle "İkinci yarıyı kimse görememiştir, herkes sıkılarak ölmüştür"den öte bir yorum yapmazdı.

***

G.Saray’ın rakibi Kayserispor, Avrupa yoluna erken çıktığı için erken form tutmak zorunda kalan ekiplerden. Hafta içinde Türkiye’nin yüzünü güldüren bir neticeyle Türkiye’ye dönen (Ayrıca tebrik ederim Kayseri’yi) ekip, tam G.Saray’a bela olacak türden...

İlk yarı Song dışında, trans halindeki Galatasaray defansının yerine Mondragon oynadı.

Sabri’nin yer yer seyrederken insana "Aslında aynı oyunu bu enerjinin yarısını da harcayarak oynayabilir gibi duruyor" dedirten ve takımı büyük ölçüde ayakta tutan agresif oyunu dikkat çekiciydi.

Bir de Arda’yla İliç’in zaman zaman parlamaları vardı o kadar.

İkinci yarının 22:30’da başlayacağını ve maçın da 11:30 gibi biteceğini düşünerek "Bu oyunu seyrederken uyumamak için sert kahve lazım usta" dediğimiz sırada Arda’nın golü geldi ve her şey değişti.

Bu kadar mı değişir her şey bir golle?..

***

Sabırlı bir avcı gibi çok iyi bir oyun hazırlamadan da avının ezberini bozabiliyor Galatasaray. Kayseri, neredeyse sıkılarak teslim oldu mesela...

İkinci yarıya 1-0 gibi hiç ummadığı bir nimetle çıkan son şampiyon, İliç’in inisiyatif kullanmasıyla görkemli bir skora da ulaşmayı becerdi. Özellikle ikinci golü şahaneydi.

Bir de durup dururken Cihan, hem de çok güzel gol atmaz mı? Bak şu işe!

Kazandıkça, genç Arda gol attıkça, İliç coştukça problem yok.

Ben de durup dururken "İlk yarı Mondragon direnemeseydi..." diye başlayarak problem yaratmayayım değil mi?
X