ŞANLIURFA HABERLERİ

Eyyübiye Belediyesi Fakirlerin Yanında

IHA
23.07.2015 - 15:18 Son Güncelleme :

EYÜBİYE BELEDİYE YARDIM

IHA

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla Ramazan ayı öncesi kolları sıvayan ve yardıma muhtaç insanlara el uzattı.
Eyyübiye Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yoksul ailelere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar 8400 başvurunun 5206’sına cevap veren ve yardım kolilerini ailelere ulaştıran Eyyübiye Belediyesi vatandaşın takdirini topluyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin insan odaklı belediyecilik ve sosyal belediyecilik söylemlerinin hayata geçirilmesi için kolları sıvayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yapılan tüm başvuruları titiz bir çalışmadan sonra neticelendiriyor. Bugüne kadar 8400 başvurunun 5206’sına cevap veren ve maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaşan Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Eyyübiye ilçesinde ikamet eden vatandaşların Eyyübiye Belediyesi’ne başvurarak sosyal yardım çağrılarına kulak veren belediye, bu konuda dilekçe ile başvuranları yerinde incelemek için 3 ayrı ekip oluşturuldu. Oluşturulan 3 ayrı ekiple gelen başvuruları takip eden yetkililer maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara el uzatıyor. Başvuru yapan vatandaşa ev ziyareti gerçekleştiren ekipler yapılan incelemenin ardından ihtiyaca göre yardım yapıyor.
YOL HARİTASI BELİRLENDİ
Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 3 ekip, yapılan başvuruları yerinde hane ziyareti yaparak tespit ediyor. Hane bilgileri, vatandaşın beyanı ve fotoğraflar çekilip kayıt altına alındıktan sonra ilgili kamu kuruluşlarından başvuran vatandaşla ilgili gelir ve mülkiyet bilgileri toplanıyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin oluruyla oluşturulan 5 kişilik komisyon elde edilen bilgileri değerlendirerek yapılacak yardımın türüne ve miktarına karar veriyor.
İçerisinde 5 kg ayçiçeği yağı, 5 kg şeker, 1 kğ çay, 2,5 kg pirinç, 2 kg makarna 5 kg bulgur, 1 kg mercimekten oluşan gıda paketlerini maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahiplerine teslim eden Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Eyyübiye Belediyesi Fakirlerin Yanında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eyyübiye Belediyesi Fakirlerin Yanında haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı