ŞANLIURFA HABERLERİ

Eyyübiye Belediyesi Denetimlerini Sıklaştırdı

IHA
24.07.2015 - 15:46Son Güncelleme :

eyyübiye denetim

IHA

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı 1’nci, 2nci ve 3’üncü Bölge Zabıta Merkezi Amirlikleri, İlçe sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 125 fırını denetime tabi tuttu.
Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüklerine bağlı ekipler ilçe genelinde faaliyet gösteren fırınlara yönelik denetim başlattı. Zabıta Müdürlüğüne bağlı 1’nci, 2’nci ve 3 ’ncü bölge Zabıta Merkezi Amirlikleri 125 fırına yönelik denetim yaptı. 3 gün boyunca devam eden denetimlerde 49 iş yerine eksikliklerin tamamlanması için süre verildi. Verilen süre içerisinde eksiklerini tamamlamayan iş yerine cezai müeyyide uygulanacak. Yine denetimler kapsamında 8 fırın işletmesine kanserojen madde yayan renkli gazete ile satış yaptığından dolayı cezai müeyyide uygulanırken, 5 fırın işletmesine de bacasının eski ve is yaymasından dolayı düzeltilmesi için 10 gün süre verildi.
Yapılan denetimlerle ilgili açıklama yapan Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Ataş, insan sağlığını korumanın en önemli hedefleri olduğunu söyledi. Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü M.Halit Ataş yapılan denetimler sonrasında şunları belirtti:
‘’Yaz sezonun başlaması, havaların aşırı derecede sıcak olması nedeniyle ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın balkon ev damlarında uyurken en çok is kurumdan şikayet ettiği, ilçe halkımızın daha temiz bir ortamda ve daha hijyenik şartlar altında gıda maddelerini tüketmek amacıyla müdürlüğümüze bağlı bölge zabıta amirliklerimizde görev yapan personellerimizle 3 günlük bir denetim planı uyguladık, yapılan denetimler sonucunda 49 adet fırın işletmecisine eksikliklerinden dolayı denetim formu verilerek eksikliklerini gidermeleri için süre tanındık, 8 adet fırın işletmecisine kanserojen madde yayan renkli gazete ile satış yaptığından dolayı ceza-i işlem uygunmuş olup, 5 adet fırın bacasının filtre ve bacasının eski olduğundan dolayı is kurum yaydığı gerekçesi ile yeni sulu baca sistemlerini yenilenmesi amacıyla 10 günlük süre verildi. Denetimlerimiz kapsamında vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri de göz önü aldık. Zabıta Müdürlüğümüzün amacı insan sağlığına yönelik olumsuzlukları bertaraf etmektir. Bu kapsamda gece gündüz çalışmalarımız devam edecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Eyyübiye Belediyesi Denetimlerini Sıklaştırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eyyübiye Belediyesi Denetimlerini Sıklaştırdı haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:01
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı