ŞANLIURFA HABERLERİ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci;

IHA
08 Ekim 2015 - 10:13Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 10:14

EYYUBİYE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET EKİNCİ

IHA

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 7 Haziran 2015’de yapılan son genel seçimlerde hiçbir siyasi partinin tek başına hükumeti kuracak milletvekili sayısına ulaşamadığını hatırlatarak, herkesin sandığa gitmesini istedi.
Ekinci, 7 Haziran seçimlerinde hiçbir siyasi partinin tek başına hükumet kuracak milletvekili sayısına ulaşamamasının bir takım sorunları beraberinde getirdiğini belirterek, 1 Kasım 2015’te yapılacak seçimlerde herkesin vatandaşlık görevi yerine getirerek sandığa gitmesi gerektiğini söyledi.
Son genel seçimlerde katılım oranının yüzde 83,92 olduğuna dikkati çeken Ekinci, “Şanlıurfa ilimizde ise bu katılım oranı yüzde 80.15 oranında gerçekleşmiştir. Yani, Türkiye ortalamasının gerisindedir. Önümüzdeki seçimlerde bu oranın artmasını temenni ediyoruz. Çünkü, sürdürülebilir bir kalkınma için ekonomik istikrara, ekonomik istikrar için de siyasi istikrara ihtiyaç var. Bu nedenle önümüzdeki seçimler Türkiye Cumhuriyetinin son 13 yılın iyiye gidişinin devamı için büyük önem taşıyor” dedi.
"KOALİSYONLARIN SIKINTISI YAŞANDI"
Ekinci, Türkiye Cumhuriyetinin geçmişte de koalisyon hükümetleriyle yönetildiğini ve bunun neden olduğu olumsuz ekonomik tablonun toplumun her ferdini etkilediğini belirtti. Ekinci, 7 Haziran 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. Dönemi’nin 550 yeni üyesini belirlemek için yapılan genel seçimlerde, AK Parti’nin yüzde 41 oy oranına rağmen hükumeti kurmak için gerekli 276 milletvekili sayısına ulaşamadığını vurguladı. Ekinci, “Bunun neden olduğu olumsuz ekonomik tabloya da her birlikte tanık olduk” diye konuştu.
2023 HEDEFİ
Ekinci, Türkiye’nin 2023 hedefine doğru emin adımlarla yürüyebilmesinin de siyasi istikrarla mümkün olabileceğini kaydetti. Ülkenin büyüme hızından ve dünya genelindeki saygınlığından rahatsız olanların siyasi istikrarı yok etme çabasında olduğunu belirten Ekinci, "13 yıllık olumlu gidişin devamı, kardeşlik, huzur ve istikrar için 1 Kasım 2015 tarihi yeni bir dönüm noktası olacaktır. Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenlerin hevesleri de kursaklarında kalacaktır.Bunun için tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimi vatandaşlık görevleri için sandık başına bekliyoruz” dedi
Başkan Ekinci, AK Parti’nin son seçimlerde aldığı yüzde 41 oy oranı le iktidara en yakın parti olduğunu vurgulayarak, “Bu seçimlerden sonra da AK Parti’nin tek başına iktidar olarak hizmet şölenini sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.
Ekinci, Şanlıurfalı hemşehrilerinin 1 Kasım seçimlerinde gereken duyarlılığı göstererek, Türkiye’nin geleceği için sandık başına gideceklerine inandığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci; haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:54
  • Guneş
   05:38
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:22
  • Akşam
   19:19
  • Yatsı
   20:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı