Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eyvah Liverpool geliyor

İngiliz devi, Şampiyonlar Ligi’nden elenerek uğradığı kaybı, Avrupa Ligi’nde telafi edeceğini açıkladı.

Ozan ERMİŞ
SON GÜNCELLEME

ŞAMPİYONLAR Ligi tarihinin en başarılı takımlarından Liverpool, bu sezon gruplardaki iddiasını son maça dahi taşıyamayarak elendi. Önceki akşam Debrecen’i deplasmanda 1-0 yenmesine rağmen, Fiorentina’nın da Lyon’u mağlup etmesi ile gruptan çıkma şansını kaybeden İngiliz devi, yoluna Avrupa Ligi’nde devam edecek.

Ancak bu, Avrupa Ligi’nde büyük hedefleri bulunan Fenerbahçe ve Galatasaray için de kötü bir haber oldu. Zira İngiliz kulübü, 2 numaralı kupayı fazla önemsemeyen diğer Avrupa devlerinin aksine bu kulvarda da işi sıkı tutacak.

Hesaplarına göre, Devler Ligi’nden elenmenin faturasının 2.4 milyon Sterlin gibi küçük bir meblağda kalacağını anlatan Liverpool CEO’su Christian Purslow şunları söyledi:

“Gruptan çıksak bile bir tur sonra elenebilirdik. Şimdi Avrupa Ligi’nde 3 tur geçerek, evimizde en az 3 maç oynamalıyız. Bu durumda fazla zarar etmeyeceğiz. Ayrıca mayıs ayında 40-50 bin taraftarımızla Hamburg’daki finale gideceğimizi düşünmek hoşuma gidiyor.”

Yeni başlayanlar için Avrupa Ligi rehberi!

LIVERPOOL Kulübü, önceki akşam Şampiyonlar Ligi’nden elenmesinin ardından resmi sitesine Avrupa Ligi’ni tanıtıcı bir yazı koydu. Taraftarlarını, pek de alışık olmadıkları bu kupa hakkında soru-cevap yöntemi ile aydınlatmayı amaçlayan İngiliz kulübü, kura çekimi hakkında da bilgi verdi. Buna göre, Avrupa Ligi’nin 12 grup birincisi ve aralarında Liverpool’un da bulunduğu Şampiyonlar Ligi’nden gelecek 8 takımın yüksek puanlı 4’ü, 18 Aralık’taki kura çekiminde seri başı olacak. Bu takımlar, Avrupa Ligi’nin 12 grup ikincisi ve Şampiyonlar Ligi’nden gelecek diğer 4 ekiple eşleşecek. Bu arada Liverpool’un bu kupada eşleşebileceği güçlü takımlar arasında Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de ismini vermesi dikkat çekti.

Kadrosu bizimkilerin toplamından bile pahalı

SEZON başı Şampiyonlar Ligi’nde başarı amacıyla kurulan Liverpool kadrosunun değeri tam 312.7 milyon Euro. Buna karşılık 119 milyon Euro paha biçilen Galatasaray ve 118 milyon Euro’luk Fenerbahçe’nin kadroları toplandığında bile hala Liverpool’un 75 milyon Euro gerisinde kalıyor. Avrupa Ligi’nde şu an mücadele eden takımlar içinde ise en değerli kadro Roma’da. Ancak 250 milyon Euro’luk İtalyan ekibi ile olası rakibi Liverpool arasında da derin bir maddi uçurum var.    


Bunları da Beğenebilirsiniz