İSTANBUL HABERLERİ

Eyüp’te Okullar Cumhuriyet Koşusu’nda

IHA
26.10.2015 - 11:36Son Güncelleme :
IHA

Eyüp’te okullar arası düzenlenen Cumhuriyet Koşusu’nda öğrenciler birincilik için kıyasıya mücadele etti.
Eyüp’te okullar arası Cumhuriyet Koşusu Eyüp Belediyesi Alibeyköy Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Toplam 6 kategoride yapılan koşuya öğrenciler büyük ilgi gösterdi. İlköğretim öğrencileri küçük kategori, ortaöğretim yıldız, liseler ise genç kategoride yarıştı. Her kategoride takım ve bireysel olarak yarışmalar gerçekleştirildi. Küçük Erkek / Küçük Kız, Yıldız Erkek / Yıldız Kız, Genç Erkek / Genç Kız olarak gerçekleştirilen koşularla öğrenciler kıyasıya yarıştılar.
“Küçük Erkekler”de Göktürk Ortaokulu’ndan Mert Kırık, takım halinde ise Göktürk İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu. “Küçük Kızlar”da ise Sıla Karagöz, takım olarak Alibeyköy Ortaokulu ipi göğüsledi. “Yıldız Erkekler”de Göktürk İmam Hatip Ortaokulu’ndan Yusuf Furkan Candır birinci olurken, takım olarak da yine Göktürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ilk sırayı aldı. “Yıldız Kızlar”da ise Çırçır Ortaokulu öğrencisi Esennur Seyhan, takım olarak da Alibeyköy Ortaokulu birinciliği elde etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Eyüp’te Okullar Cumhuriyet Koşusu’nda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eyüp’te Okullar Cumhuriyet Koşusu’nda haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı