İSTANBUL HABERLERİ

Eyüp’te Bağımsızlık Hareketi

IHA
30.10.2015 - 17:33Son Güncelleme :
Eyüp’te Bağımsızlık Hareketi
IHA

Yeşilay’ın Eyüp Şubesi yıllar süren bağımlılıkla mücadele yöntemlerine bisiklet etkinlikleriyle yeni bir hareket başlattı.
Yeşilay ve Pedallıyorum Bisiklet Derneği, Eyüp’te bisiklet sürme eğitimleri ve bisiklet turları ile Bağımsız Bisikletçiler adını verdikleri etkinlikler hazırladı. Yeşilay Eyüp Şubesi Başkanı Bahri Bodur yaptığı açıklamada, “Bağımlılıkların oluşmasında çevresel ve sosyal etkenler rol oynamaktadır. Kişi, ilk başta sosyalleşmek için madde kullanır. Bağımlılık aslında psikolojiktir ve kurtulma kişinin isteğine bağlıdır" dedi.
Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadelesine sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelerle başladığını belirten Bodur, "Bağımlılıkların farklılık gösterdiği günümüzde özellikle gençlerimiz başta olmak üzere telefonla, internet , hareketsiz yaşam, sosyal hayattan uzaklaşarak teknoloji bağımlısı haline geldi. Bu bağlam da tüm bu bağımlılıkları ele aldığımızda sağlıklı, çevreci, sportif, ekonomik, sosyal ve eğlenceli bir araç olan bisikletle etkinlikler yapmaya karar verdik." diye konuştu.
Bodur, Eyüp bölgesinde herkese hitap eden bisiklet gezileri ile insanları spor yapmaya, hareketsiz yaşamdan kurtulmaya, takım ruhuyla hareket etmeye, sigara, alkol, internet gibi bağımlılıkların yerine faydalı etkinliklerle zamanı doldurmalarına, kültürel tarihi yerleri tanımaya çağırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Eyüp’te Bağımsızlık Hareketi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eyüp’te Bağımsızlık Hareketi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı