İSTANBUL HABERLERİ

Eyüp’te 29 Ekim Coşkusu

IHA
29.10.2015 - 11:09Son Güncelleme :

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA EYÜP KAYMAKAMLIĞINDA VE EDİRNEKAPI ŞEHİTLİĞİ’NDE TÖREN DÜZENLENDİ.

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Eyüp Kaymakamlığında ve Edirnekapı Şehitliği’nde tören düzenlendi.
Cumhuriyet’in kuruluşunun 92’nci yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Eyüp’te de törenler düzenlendi. İlk tören Eyüp Kaymakamlığı bahçesinde yapıldı. Törene Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, 23. Tümen Komutanlığından Muhabere Albay Mehmet Uğural, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile ilçede bulunan okulların öğrencileri katıldı. Törende kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Ardından ise Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Kaymakamlıkta düzenlenen törenin ardından Edirnekapı Şehitliği’ne geçildi. Burada da Şehitlik Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Eyüp’te 29 Ekim Coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eyüp’te 29 Ekim Coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı