« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eyüp Gözgeç ateş püskürdü

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, hakkında çıkan iddialara ilişkin, “Ne elmas kaçakçılığı yaptım, ne de özel şirket kurdurup para aktardım” yorumunu yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan Eyüp Gözgeç, yaptığı açıklamada, bundan sonra bütün haklarını herkesten hukuk önünde soracağını belirterek şu açıklamaları yaptı;

‘’Bu mesajı 1 yıldır ilk defa yazıyorum. Ve bundan sonra bütün haklarımı herkesten hukuk önünde soracağım.  Hem taşeronlarından, hem de patronlarından. Söz konusu olan mahkeme kararını bu siteden açıklıyorum. Ne elmas kaçakçılığı yaptım, ne de özel şirketler kurdurup para aktardım. Ben işadamıyım ve gerçek sanayiciyim. Uyduruk fabrika sahibi değilim. İşyerimde çalışan birisinin ölümle sonuçlanan iş kazası sonrası çıkan bir mahkeme kararı vardır ve buna saygılıyım. Herkesin Yargı kararlarına saygı göstermesi lazımdır. Gizliliği olan bir kararın açıklanması ise suçtur. Bu suçu işleyenler hakkında yargıya başvurdum ve dava açtım. İnternet sitesinde sahte sabıka kaydı aldığımı ispat etmeyen müfteridir. Müddei, söylediğimi ispat etmekle yükümlüdür. Bu insanları Allah’a havale ediyorum.

‘’TARLA FARELERİ VARDIR, GÜNEŞLİ GÜNLERDE TOĞRAĞIN ALTINA SAKLANIRLAR, DUMANLI GÜNLERDE YUVALARINDAN DIŞARI ÇIKARLAR’’

Tarla fareleri vardır, güneşli günlerde toprağın altına saklanırlar, dumanlı günde yuvalarından dışarı çıkarlar. İçinde Allah korkusu olmayan, hayatları iftira ve yalan üzerine kurulmuş ahlaksızlar, 2 ay önce Ankara’da olağanüstü bir şampiyona düzenlediğimizde ve bu Avrupa Şampinası’nda Boks Milli Takımımız 4 madalya aldığında inlerine girdiler. Takımı, çocukları tebrik etmeyi bir tarafa bırakalım, finalleri bile seyretmeyi içlerine sindiremeyenler, utanmadan ve sıkılmadan bu camianın maddi ve manevi yıllarca kanını emenler yerlerinde duramıyorlar.

‘’BU PİSLİKLERİ BOKS CAMİASINDAN TEMİZLEYECEĞİME SÖZ VERİYORUM’’

2008 kongresinde boksu mahkeme koridorlarından kurtaracağız diye camiaya söz verildi. Bu sözü verenler, utanmadan ve sıkılmadan, birbirlerine ana avrat küfür edenler şimdi el ele vermiş, bana karşı iftira ve yalan kampanyası yapıyorlar. Çamur at izi kalsın. Fakat bilmedikleri bir şey var. O iz bende kalmaz, kayar gider.  Boks camiasına yeminim olsun, bu pislikleri bu camiadan temizleyinceye kadar savaşım sürecek. Yanlarına almaya çalıştıkları insanlara da dürüst davranmıyorlar. Onlara da, bu ay seçim var, 3  ay sonra seçim var, 4 ay sonra seçim var diyerek birsürü faydalı hakem ve antrenörün de başını yaktılar. Yüreği yetiyorsa çıkıp kendi adaylığını açıklasın. Dışarıda adam aramayı bırak, hergün bir aday ismini telafuz ediyorlar.

‘’BOKS CAMİASI EMİN ELLERDEDİR, KİMSE MERAK ETMESİN’’

Sevgili Boks Camiasının değerli mensupları… Herbiriniz, ayrı ayrı değerli ve önemli insalarsınız. Herkes aday olabilir, başkan olabilir ama olamayacak lekeliler bellidir. Vampir gibi emdikleri kanı artık bulamayacaklar. Kavga spor kavgası değil, kavga rant kavgasıdır. Boks Federasyonunun koltuğunda kim olursa olsun, artık emin ellerde olacak. 74 milyon insanımızın hakkını ve hukukunu koruyacak saygın bir camia haline gelecektir. Geleceğimiz aydınlık, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’’

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz