İSTANBUL HABERLERİ

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’dan Spora Tam Destek

IHA
25.02.2015 - 15:16Son Güncelleme :

EYÜP BELEDİYE BAŞKANI REMZİ AYDIN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘SPOR ÇALIŞTAYI’NDA, ‘SPOR ETKİNLİKLERİ EYLEM PLANI’ MASAYA YATIRILDI.

IHA

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın başkanlığında gerçekleştirilen ‘Spor Çalıştayı’nda, ‘Spor Etkinlikleri Eylem Planı’ masaya yatırıldı. Çalıştayda, Eyüp sakinlerinin sağlıklı yaşam bilincini ve spor kültürünü arttırmak amacıyla yapılacak çalışmalar belirlendi.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp’ü ’huzur başkenti’ yapmak ve Eyüplülerin daha sağlıklı yaşam standartlarına ulaşmalarını sağlamak adına çalışmalarını sürdürüyor. Aydın’ın başkanlığında düzenlenen Spor Çalıştayı’nda, Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer, Eyüpspor Başkanı Recep Kızıltepe, Eyüp Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Metin Çırpan, Eyüp Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Spor Koordinatörleri bir araya geldi.
Çalıştayda, uzun vadede gerçekleştirilecek spor etkinlikleri ve performans hedefleri konuşuldu. Değerlendirmeler sonucu, sportif etkinlikleri ve sporda başarıyı destekleme, spor tesisleri ve alanlarını güçlendirerek ulusal, uluslararası sportif organizasyonlar düzenleme kararları alındı. İkinci olarak da Eyüp halkının sağlıklı yaşamasına ve fiziksel uygunluğunu geliştirmesine katkı verecek aktiviteler yapılmasında fikir birliğine varıldı. Yapılacak etkinliklerle sporun, Eyüplülerin sağlığı ve fiziksel uygunluklarının geliştirilmesinde aracı kılınması sağlanacak. Farklı ekonomik ve kültürel sınıflardan insanların kaynaşmasının sağlanması da amaçlar arasında yer aldı.
Temelde fiziksel okuryazarlık diye adlandırılan, vatandaşa sevdiği bir alanda ilerlemeye dönük beceriler kazandıracak çalışmalar yürütülecek. Bu çalışmalar, temel disiplin süreçlerinin ne olduğunun gösterilmesi, temel spor ve sağlıklı yaşam kültürünün nasıl kazanılacağı yönünde olacak.
Çalıştay sonucunda ayrıca, yetenek keşfi, rehberlik ve başarılı kişilerin, takımların, kulüplerin desteklenmesi üzerine bir yol haritası da çıkarıldı. ’Güçlü işbirliği’ başlığı altında yapılacak faaliyetlerde, ilçede ve ilde, spor anlamında faaliyet gösteren kurumların imkanlarından ve uzmanlıklarından yararlanılacak. Onların birikimlerini Eyüp’e çekerek güçlü bir işbirliği oluşturulacak. Spor tesisleri ve alanları daha aktif kullanılarak, Eyüp’ün sportif gelişimine ve tanıtımına katkıda bulunacak organizasyonlar, yarışlar düzenlenecek. Önümüzdeki günlerde hareketli yaşam başlığı altında, sporla iç içe yaşamak bağlamında, sabah sporları ve egzersizleri yaygınlaştırma hedefleniyor. Hedefler arasında yürüyüş yollarının düzenlenmesi, parklarda belli saatlerde seanslar düzenlenmesi, mahalleler arası sportif turnuvalar düzenlenmesi, tracking ve oryantiring etkinliklerinin yapılması da bulunuyor. Ayrıca şöhretli spor adamlarıyla söyleşiler ve seminerler düzenlenecek.
SPOR, SAĞLIK VE EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK
Eyüp’te kurulacak Spor, Sağlık ve Eğitim Merkezi’nde wellness, fitness ve obezite ile mücadele bağlamında yıl boyu çalışmalar yapılacak. Okullar arası turnuvalar düzenlenerek, su ve havacılık sporları kulüpleri kurulacak. Haliç’te kano, kürek ve yelken yarışları, Ağaçlı’da paramotor yarışları olacak. Kurumlar arası, öğretmenler arası turnuvalar, su sporları festivali, havacılık festivali, 3x3 sokak basketbolu gibi etkinlikler düzenlenecek.
Eyüplülerin spora katılımını arttırmak, branş bağlamında verilen hizmet sayısını arttırmak ve vatandaşların tesislerden, hizmetlerden uzun süreli yararlanmalarını sağlamak da amaçlar arasında yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’dan Spora Tam Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’dan Spora Tam Destek haberi güncellenecektir.

İSTANBUL YOL DURUMU
İstanbul3 DERECE
Yol durumu »
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı