GeriSpor EYOF'ta göğsümüzü kabarttılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EYOF'ta göğsümüzü kabarttılar

EYOF'ta göğsümüzü kabarttılar
refid:18360912 ilişkili resim dosyası

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda (EYOF) Kevser Çevik Türkiye'ye ilk altın madalyayı kazandırırken, Murat Bektaş da bronz madalya alarak önemli bir başarı sağladılar.

Judoda Of Spor Salonunda dün yapılan müsabakalarda 57 kiloda Romanya'dan Stefania Adelina Dobre'yi finalde yenerek oyunlarda Türkiye'ye ilk altın madalya sevincini yaşatan 16 yaşındaki Çevik ile bronz madalya kazandıran Murat Bektaş, açıklamalarda bulundu.

Çevik, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edebildiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Mutluluğumu kelimelerle ifade etmekte zorlanıyorum. Antrenörlerim bana çok yardımcı oldu. Oyunlara çok iyi hazırlandık ve zorlu maçlara rağmen karşılığını aldık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Oyunlar öncesi altın madalya alacağına inancının tam olduğunu söyleyen Çevik, “Avrupa şampiyonasında yenildiğim Hollandalı bir rakip vardı. Hakem kararıyla yenilmiştim ve o maçı unutmamıştım. Yine onunla karşılaşmak isterdim ancak finale gelemedi. Romen rakibimi yenerek altın madalya kazanmak nasip oldu” diye konuştu.

Gelecek ay yapılacak Dünya şampiyonasında derece elde etmeyi hedeflediğini ifade eden Çevik, “Daha sonra da 2016 yılında Brezilya'daki olimpiyatlar var. İleride daha büyük başarılar elde etmek istiyorum. Bunun için çok çalışacağım. Ülkeme daha büyük başarılar yaşattırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“AĞABEYİMDEN ESİNLENDİM”

Çevik, judo sporuna 5 yaşında ağabeyinden esinlenerek başladığını belirterek, “Ağabeyim, judo yapıyordu. Ben de judoya karşı çok sıcaklık hissettim. Daha sonra isteğim üzerine ailem benim bu sporu yapmama imkan sağladı” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyspor'da judo yaptığını ifade eden Çevik, “Çok çalışıyoruz. Federasyon da bize çok sahip çıkıyor, destek oluyor. Mustafa Birinci hocamız olsun, diğer hocalarımız olsun bize çok yardımcı oluyorlar. Bu destek bize ileride de başarıyı getirecektir” diye konuştu.

“ANNE VE BABASIYLA SEVİNCİNİ YAŞADI”

Kevser Çevik, altın madalya mutluluğunu ailesiyle yaşadı.
Baba Hakkı Çevik ise kızıyla gurur duyduğunu belirterek, “Kevser, Türkiye'ye ilk altın madalyayı kazandırdı. Bundan bir anne ve baba olarak büyük gurur duyduk. Bize bu sevinci yaşattığı için çok mutluyuz” dedi.
Anne Nurgül Çevik, kızının çok çalıştığını belirterek, “Kevser çok başarılı bir sporcu. İleride ondan çok büyük madalyalar bekliyoruz” dedi.

BRONZ MADALYA ALAN MURAT

66 kiloda bronz madalya kazanan Murat Bektaş ise çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Ülkem için elimden gelen herşeyi yaptım. Keşke altın olsaydı, çok isterdim ama olmadı. Elimden geleni yapmaya çalıştım” dedi.
Murat, kendisinin de dünya ve olimpiyat şampiyonası hedeflerinin bulunduğunu söyleyerek, “İnşallah orada olacağım ve dereceler yapacağız. Hocalarımız bizi çok iyi hazırlıyorlar ve başarı geliyor. Bunun sürmesi halinde ileride de dereceler gelecektir” diye konuştu.

“MASKOT HAMSİ"NİN İLGİSİ

Röportaj sırasında Maskot Hamsi de Kevser ve Murat'ın yanına gelerek onlarla sevincini paylaştı. Hamsi Maskotu giyen genç, Kevser'i kucacağına alarak poz verdi.

Hamsi maskotunu giyen Özkan Şengül, “Onlar bizim gururumuz oldular. Hamsiler olarak biz de büyük sevinç yaşadık. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle