Gündem Haberleri

  Eymür: Köksal’la birlikte Ataç’a dava açacağız

  Soner GÜREL / ANKARA
  16.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MİT eski Yurtdışı Operasyon Daire Başkanı Yavuz Ataç’ın, "Mehmet Eymür, Müsteşar Sönmez Köksal’ın eşi Filiz hakkında konuşan 4 kişiyi dinledi ve onların başka illere tayinini yaptırttı" iddiası yargıya gidiyor.

  Dönemin MİT Kaçakçılık Daire Başkanı Mehmet Eymür, böyle bir olayın yaşandığını; ancak 4 subayın görev yerlerinin değiştirilmesinin, "namusa yönelik dedikodu yapmalarından" kaynaklandığını ileri sürdü.

  MİT’ten emekli olan eski Kaçakçılık Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, yeraltı dünyasının ünlü ismi Alaattin Çakıcı’ya kırmızı pasaport sağlamakla suçlanan eski MİT Daire Başkanı Yavuz Ataç’ın iddialarını yakın çevresine değerlendirirken "Sönmez Bey teşkilat Müsteşarlığı’na atandıktan bir süre sonra sanatçı Filiz Akın ile evlendi. Üzerinden yıllar geçti, tam hatırlamıyorum; ama ordudan MİT kadrosuna geçen 4 subayın Müsteşar Bey’in eşi ile ilgili dedikodular yaptığı kulaktan kulağa yayılıyordu. Bu iddialar kulağımıza gelince 4 subayı çağırıp uyardık. Kendileri bu iddiayı kabul etmediler. Biz bunu delillendirdik ve gereğini yaptık. Bu asılsız iddialarla ilgili sayın Köksal’a birlikte Ataç’a dava açacağız" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı