MERSİN HABERLERİ

Eymen bebek hayata tutundu

DHA
28.09.2016 - 15:02Son Güncelleme :
DHA

Toluyan DUMAN/ TARSUS(Mersin), (DHA)- MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde, Rıfat -Gülizar Kuyu çiftinin 29 haftalık olarak 1 kilo 500 gram ağırlığında doğan bebekleri Eymen, solunum sıkıntısı nedeniyle 55 gün kuvözde kaldıktan sonra anne-babasına kavuştu.
Tarsus'ta su tesisatçılığı yapan eşi Rıfat Kuyu'yla birlikte çalışan Gülizar Kuyu, bir rahatsızlığı için Medical Park Hastanesi'ne gitti. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nihal Erdoğan, Gülizar Kuyu'ya hamile olduğunu söyledi. Sürpriz hamileliğini Op. Dr. Erdoğan'ın gözetiminde sürdüren Gülizar Kuyu'nun yaptırdığı 3'lü testte bebekte engelli olma riski görüldü. Op. Dr. Erdoğan amino sentez önerince Gülizar Kuyu, Mersin'deki bir hastaneye gitti. 'Çocuğunuzun özürlü doğma ihtimali var. Kürtaj yaptırabilirsiniz' denilen Gülizar Kuyu, bu kez Adana'da bir hastaneye başvurdu.
Adana'daki hekim, bebekte sorun olmadığı söylenince Gülizar Kuyu doğumu yapmaya karar verdi.
Tarsus'a dönen Gülizar Kuyu, Op. Dr. Nihal Erdoğan'ın takibinde doğuma hazırlanmaya başladı. Sorunlu hamilelik geçiren Gülizar Kuyu 5 kez düşük tehlikesi atlattı. Hamileliğin 29'uncu haftasında Gülizar Kuyu, 1 kilo 500 gram ağırlığında bir erkek doğurdu. Ancak akciğerinde sorun olan minik bebek, solunum sorunu nedeniyle yeni doğan yoğun bakım ünitesinde kuvöze alındı. Minik Eymen, 55 günün sonunda 2 kilo 200 gram ağırlığa ulaşınca taburcu edildi. Bebeğin durumu hakkında bilgi veren Dr. Tarık Ersöz, 30 haftayı doldurmadan dünyaya gelen bebeklerin hayati tehlikelerinin çok yüksek olduğunu, Eymen'in ise zorlu bir tedavi sürecinin ardından hayata tutunduğunu söyledi.
Çocuklarını kucaklarına almanın sevincini yaşayan Rıfat-Gülizar Kuyu çifti ise "Hem hamilelik boyunca, hem de yoğun bakımda geçen son 55 gündür kaygı içindeydik. Ama çok şükür bebeğimiz şimdi sağlıklı" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Eymen bebek hayata tutundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2016 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eymen bebek hayata tutundu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı