« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eylül dünya ikincisi oldu

Yeşil Bartın Spor Kulübü sporcusu 17 yaşındaki Eylül Elmas, Güney Kore'de düzenlenen dövüş sporu Muay Thaı'de genç bayanlar kategorisinde dünya ikincisi oldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

26 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında Güney Kore'de düzenlenen Muay Thaı Dünya Şampiyonası'nda, Eylül Elmas finalde Finlandiyalı rakibine 3-2 yenilerek dünya ikinciliğini kazandı. Bartın'a dönen Elmas, babasının antrenörlüğünü yaptığı kulüp de 5 yaşında spora başladığını belirterek, "Milli takımda ilk deneyimim oldu. Fazlası ile heyecanlıydım ama yinede başarıyı yakaladım. Rakiplerim zorluydu, final maçını 3-2 kaybettim. Bundan sonraki hedefim dünya şampiyonluğu" dedi.

Eylül Elmas'ın babası ve aynı zamanda antrenörü olan Hulusi Elmas, "Eylül Elmas'ın ilk sefer katıldığı milli bir müsabakada dünya İkinciliğini alması bizleri mutlu etti. Uluslararası deneyimi zayıf olduğu halde böyle bir başarıya imza atması ileriki dönemlerde bizleri daha büyük başarıların beklentisine sokmakta" diye konuştu.

20 sporcu ile katıldıkları Dünya Şampiyonası'nda 1altın, 3 gümüş ve 10 bronz madalya kazanan milli takımın teknik direktörü Engin Kısa ise şöyle konuştu: "Oldukça zorlu mücadelelerin içerisinden geçtik. Çekilen kuralarda zorlu rakipler çıktı. Geniş kapsamlı bir organizasyondu. 67 ülkenin katıldığı bir şampiyonada rakiplerimiz alt yapıları gelişmiş, imkanları çok daha iyi olan ülkeler ve uzun zamandır bu sporu yapıyorlar. Bizim sporcularımız bunlarla başa baş mücadele etti. Muay Thaı ülkemizde 5 yıl önce federasyon oldu. Spor ülkemizde yeni olmasına rağmen elde edilen başarı küçümsenmeyecek kadar büyük. Geçen seneki şampiyonaya baktığımızda geldiğimiz nokta çok önemli. İsterdik ki madalyaların hepsi altın olsun"

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz