Ege Haberleri

EGE

  Eylemler panayır havasında olsun

  Hürriyet Haber
  06.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, Gezi Parkı ile başlayan ve halen devam eden protestolarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

   Yorgancılar şu görüşleri dile getirdi: “İzmirli sanayiciler olarak yaşanan olayları kaygıyla izliyoruz. Türkiye demokratik bir ülkedir ve her vatandaşın özgür düşüncesini ortaya koyma hakkı vardır. Düşünceleri saygıyla karşılıyoruz. Ancak üzülerek görmekteyiz ki bazı provakatörler, demokratik düşüncelerini ortaya koymaya çalışan vatandaşlarımızın arasına sızarak hoşgörü ve sağduyu sahibi İzmir’de bile olayları çığırından çıkarmaya çalışmaktadırlar. Bizim hayalini kurduğumuz, 2023 hedefleri için heyecanlandığımız, yabancı yatırımcıları davet ettiğimiz Türkiye bu değil. Söz konusu olaylardan ekonomimiz, gerek yurtiçinde ve gerekse yurtdışında değer kaybetmektedir. İş dünyası olarak ifade etmek isterim ki, hepsi telafi edilebilir. Peki hayatını kaybeden gençlerimiz, halkın kamuya, kamunun halka olan güvenindeki zedelenme, artan kutuplaşma, sen-ben kavgası nasıl telafi edilecek? Vatandaşlarımızdan şunu rica ediyoruz ki, eylemlerinizi her zaman olduğu gibi panayır havasında gerçekleştirin. Ülkemize yakışan da budur. Çevreye verilen zararı kabul etmemiz mümkün değildir.

  Güvenlik güçlerimizden de halkın demokratik tepkilerine saygı duymasını, gerginlik yaşanmaması için esnek davranmasını bekliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı