ANKARA HABERLERİ

Eylemcilere hizmet veriyoruz

Oğuz DEMİR
16.09.2013 - 01:37Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Buradaki vatandaşın yüzde 90’ı bu işe taraftar. Yüzde 10’u marjinal kişiler, ağzınızla kuş tutsanız bu yüzde 10’a yaranamazsınız. Burada belediyenin arazisi yok ki rant merkezi olsun. Bu yol Dikmen’e yarar. Dikmen de eylemcilerin çok olduğu bir bölge. Eylemcilere hizmet vermiş oluyoruz” dedi.

Oğuz DEMİR

ODTÜ’deki yol tartışmasını değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ben kavga gürültü istemedim. Oradaki vatandaşın yüzde 90’ı yol yapılmasını istiyor. ODTÜ Rektörü ile ihtilafımız yok. Burada eylemi CHP’li milletvekilleri yapıyor” dedi. Başkan Gökçek, FOX Tv’de yayınlanan Fatih Portakal ile Türkiye’nin Trendleri Programı’na katıldı. Son günlerde Ankara ve Türkiye gündemini de meşgul eden ODTÜ’deki yol tartışmasına değinen Gökçek, Portakal ile Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Metehan Demir’in sorularını yanıtladı.

YOL İÇİN RUHSATA GEREK YOK

“CHP milletvekilleri cahilce soruyor, ‘nerede sizin ruhsatınız’ diye. Yol yapımı için kimseden ruhsat alınmaz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tip Yapı İmar Yönetmenliği’nde ‘kara yolları yapımı için yapı ruhsatına tabi değildir’ deniliyor. 1991’de Sayın Murat Karayalçın tarafından yapılan ve imzalanan bir plan. Bu planı yapmak için bu güne kadar beklememizin sebebi ihtilaflar yaşanması. Ben kavga ve gürültü istemedim.

ODTÜ SADECE BAHANE

ODTÜ ile el ele götürdük bu işi. ODTÜ, olayları burada olmasa bile yolda geçerken ‘omuzuma vurdun’ der yine kavga çıkarırlar. ODTÜ sadece bahane. Buradaki vatandaşın yüzde 90’ı bu işe taraftar. Yüzde 10’u marjinal kişiler, ağzınızla kuş tutsanız bu yüzde 10’a yaranamazsınız. Burada belediyenin arazisi yok ki rant merkezi olsun. Bu yol Dikmen’e yarar. Dikmen de eylemcilerin çok olduğu bir bölge. Eylemcilere hizmet vermiş oluyoruz.

YASAL YOLA BAŞVURSUNLAR

CHP’li milletvekilleri gelsinler mevzuatı öğrensinler. Burada eylemi CHP’li milletvekilleri yapıyor. Aylin Nazlıaka, İlhan Cihaner, Hüseyin Aygün buraya gelse bile müdahale edemezler. Kanunsuz iş yapıyorsam savcılığa gidip belgeleri varsa, bu belgeleri sunarak suç duyurusunda bulunsunlar. Ben suç işliyorsam yasal yola başvursunlar. Mahkemeye gitsinler neden gitmiyorlar. Vicdanım yüzde yüz rahat. Ben bunu yapmazsam sorumluyum o zaman vicdanım rahat etmez. Ankara’ya hizmet ediyorum. Üç beş teröristin ve üç marjinal milletvekilinin istemediği için bu yolu yapmayacak değilim.

PROJEYE ODTÜLÜ İMZASI

Projeyi ODTÜ mezunları çizdi. ODTÜ ile münasebette olacak işler için ODTÜ’lü çalışanlarımı seçtim. ODTÜ genelindeki binaların yüzde 80’i kaçak. Planı bugüne kadar yapılmadı ve bu yüzden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Koruma Planı yapılmasını istediler. Ben kaçak yapılarla ilgili zabıt tuttum, ama yıkmam dedim. ODTÜ’ye önceden gidiyordum ama şimdi taşlama moda oldu. Buradaki eylemlerde ODTÜ’lü olanlar 250 kişiyi geçmez ama dışarıdan adam getirirler. Bu olaylar gündemden bir buçuk iki ay düşmez. Ben siyasetçiyim bu işlerden biraz anlarım.”

KILIÇDAROĞLU ADAY OLSUN

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Gökçek, “Partim aday yapar Başbakanım aday gösterirse, tarihimin en yüksek oyunu alacağım. Ben hiç bir şey olmak istemiyorum, niyetimi üç dört seneden beri söyledim. Başbakanımız uygun görür, cenabı Allah nasip ederse vatandaş oy verirse bir dönem daha belediye başkanı olur ve sonra emekliliğimi yaşamak istiyorum” dedi. Gökçek, CHP’nin Büyükşehir’e ismi geçen adayları ile ilgili de şöyle konuştu ”Ak parti adayı kim olursa olsun Ankara’da seçimi siler süpürür. Bence Kılıçdaroğlu aday olsun. Kılıçdaroğlu bitti, Mustafa Sarıgül geliyor. Bu iş bitti. Öyle kıstırdılar ki kıpırdaması mümkün değil” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eylemcilere hizmet veriyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2013 tarihinde saat 01 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eylemcilere hizmet veriyoruz haberi güncellenecektir.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı