Dünya Haberleri

  Eylem üssü üniversite

  Hürriyet Haber
  20.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  32 yıldır iktidardaki Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih’e karşı başlatılan ayaklanma aralıksız devam ediyor. Başkent Sanaa’da 10 gündür süren gösterilerin merkez üssü Sanaa Üniversitesi. Binlerce gösterici dün yine sokaklarda Salih’in istifası talebiyle yürüyüş düzenledi.

  YEMEN'DE MUHALİFLERLE HÜKÜMET YANLILARI ÇATIŞTI / FOTO GALERİ

  KADDAFİ'NİN YEŞİL KİTABINI BÖYLE YIKTILAR / FOTO GALERİ

  KUVEYT'TE "VATANSIZLAR" POLİSLE ÇATIŞTI

  CEZAYİR'DE POLİS GÖSTERİCİLERİ KUŞATTI

  YEMEN: 300 Salih yandaşı polisin koruması altında, göstericilere ateş açtı; bir kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Gösterilerde bir protestocu, bilgisayarda hazırlanmış, üstte Suudi Kralı Abdullah, altta ise, Yemen Lideri Salih’in de aralarında olduğu altı bağlı çocuk şeklindeki Arap liderlerini gösteren resimle dikkatleri üzerine topladı. Aden’de de 1 kişi öldürüldü.
  Hastanede sis bombaları

  BAHREYN: Gösterilerin 5’inci gününde, Şii muhalefet, Sünni Kral Hamid bin İsa el Halife’in diyalog çağrısını, ‘Asker öldürmeye devam ettikçe görüşme olmaz’ diye reddetti. Şii muhalefetin ret cevabını alan Kral Halife, ordu birliklerine çekilme emri verdi. Askerin boşalttığı İnci Meydanı için polis ve protestocular kıyasıya çatıştı. Galip gelen göstericiler, meydana bayrak dikerek küçük zaferlerini kutladı. Başkent Manama’daki Süleymaniye Hastanesi ise, yaralılar ile dolu. Doktorlar, polis ve askerin Amerikan yapımı sis bombaları ile hastane bahçesine saldırmasını protesto etti.
  Uzmanlar: Cezayir’de devrim zor

  CEZAYİR: Devlet Başkanı Abdülaziz Buteflika’nın istifasını isteyen 500 kişinin katıldığı protesto gösterisini, 5 binden fazla polis karşıladı. Ülke ile aynı adı taşıyan başkent Cezayir’de insan hakları derneklerinin düzenlediği gösteri olaysız sona erdi. Uzmanlar, Cezayir’de 1990’lı yıllara damgasını vuran aşırı dinciler ile hükümet kuvvetleri arasındaki iç savaşın, halk üzerinde derin etkiler bıraktığını ve bu nedenle Mısır ya da Tunus benzeri bir devrimin zor gerçekleşeceğini savunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı