Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eylem sırasında eve kurşun isabet etti

  ALİ AKSOYER/İSTANBUL(DHA)
  07.06.2013 - 15:05 | Son Güncelleme:

  EYÜP’te tencere tava eylemi yapan çevrecilerin geçtiği sokakta nereden geldiği belli olmayan kurşun bir apartmanın 3. kat pencere camını kırarak içeri girdi. Pencerede eylemcileri izleyen 9 yaşındaki kız çocuğunu sıyıran kurşun evin dolabına saplandı. Polis kurşunun bir iki sokak öteden yüksek bir yerden atıldığını tespit etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Türkiye’de devam eden Taksim Gezi Parkı protestolarında önceki akşam İstanbul Eyüp’de korkutan bir gelişme yaşandı. Eyüp’de saat 21:00 sıralarında tencere tava ile sokağa çıkan mahalle sakinleri, kortej oluşturup, sokak sokak yürüyerek protesto eylemi yaptı. Bu sırada evlerin pencerelerinden de korteje destek verildi. Göstericiler Bereket Sokak üzerine geldiğinde nereden geldiği belli olmayan bir kurşun bir apartamanın 3. katında bulunan daireye isabet etti. Olay sırasında pencereden göstericileri izleyen 9 yaşındaki evin kızını sıyırarak camı kıran mermi salonda bulunan dolaba saplandı.

  BİR YADA İKİ SOKAK ÖTEDEN YÜKSEK BİR YERDEN ATILMIŞ

  Olay üzerine evde bulanan D. ailesi küçük kızlarını korkmaması için "Yanlışlıkla taş atıldı" diyerek teskin etti, sonra da akrabalarına götürüp hemen ardından polis çağırdı. Polis tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada ekipler dolaba saplanan kurşunu çıkararak incelemeye alındı. Yapılan ilk incelemede kurşunun av tüfeği ile atılan "domuz" kurşunu olduğu tespit edildi. Polisin kurşunun geldiği yeri tespit etmek için lazer sistemi kullanarak bir araştırma yaptı. İlk araştırma sonucu kurşunun bir ve iki sokak öteden yüksek bir yerden atıldığı tespit edildi.

  Yetkililer kurşunun nereden atıldığının ve hedefini tespit etmek için çalışmaların titizlikle sürdüğünü belirttiler.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı