Gündem Haberleri

  Eylem hazırlığındaki 3 PKK'lı yakalandı

  A.A
  01.07.2007 - 16:52 | Son Güncelleme:

  İstanbul Kadıköy ve Zeytinburnu'nda aynı özelliklere sahip iki ayrı patlayıcı düzeneğinin etkisiz hale getirilmesinin ardından operasyonlarına hız veren İstanbul Emniyeti, bombalı eylem hazırlığındaki 1'i kadın 3 PKK'lıyı gözaltına aldı.

  Terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, bombalı eylem hazırlığında oldukları öne sürülen 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütüne yönelik sürdürülen istihbari çalışmalar sonucu, bombalı eylem yapmak için örgütün dağ kadrosundan İstanbul'a gelen kişilerin yakalanmalarına yönelik operasyonlar düzenlendi.

  Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı ile Küçükçekmece'de belirlenen adreslere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, örgüt üyesi oldukları ileri sürülen Mehmet Ali D., Serdar Ö. ve Beyaz Y. gözaltına alındı.

  Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları yerlerde yapılan aramalarda plastik patlayıcı, bomba yapımında kullanılan malzemeler ile örgütsel doküman ele geçirildi.

  Bakırköy Ebu Ziya Caddesi girişindeki bir bankın altına konulan ses bombasının 10 Haziran 2007 tarihinde patlaması sonucu 14 kişinin yaralanması olayına karıştıkları ve İstanbul'da bombalı eylem yapma hazırlığı içerisinde bulundukları ileri sürülen şüphelilerin, emniyetteki işlemleri devam ediyor.

  Kadıköy ve Zeytinburnu'nda bomba paniği

  İstanbul Kadıköy'deki Hasanpaşa Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi 3/A'da bulunan bir banka şubesinin önünde şüpheli paket bulunduğunun bildirilmesi üzerine olay yerine sevkedilen uzman ekipler, paket içinde patlayıcı düzeneği tespit etmişti.

  Yine İstanbul Zeytinburnu Gökalp Mahallesi 58. Bulvar Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinin yan sokağında da gece saatlerinde, içinde Kadıköy'de etkisiz hale getirilenle aynı özelliklere sahip patlayıcının olduğu bir paket bulunmuş ve etkisiz hale getirilmişti.

  CEP TELEFONLARINI PKK'YA GÖTÜREMEDEN YAKALANDI

  Tunceli Mazgirt'te de otomobiliyle terör örgütü mensuplarına ulaştırılmak üzere 2 cep telefonu, 1 sim kart, 2 araç alarm kiti ve 9 masa saati taşıyan bir kişi yakalandı. Uzaktan kumandalı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeleri terör örgütü mensuplarına götürdüğü tespit edilen kişinin gözaltına alınmasının ardından adli işlemlere başlandı.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde terörle mücadeleye ilişkin yer alan duyuruya göre, Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde önleyici kolluk görevinde bulunan güvenlik güçlerince dün saat 15.30'da söz konusu otomobilde yapılan aramada, 5 adet sırt çantası ile patlayıcı madde yapımında kullanılan 30 adet pil ele geçirildi.

  Tunceli'nin Hozat ilçesi dağlık arazi kesiminde dün arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçleri tarafından terör örgütü mensuplarınca kullanılan dört adet sığınak içerisinde ise patlayıcı madde yapımında kullanılan 15 kilogram amonyum nitrat (gübre) ile çeşitli malzeme bulundu.

  Diyarbakır'ın Hani ilçesi dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçlerince de dün sabah saat 07.00'de terör örgütü mensuplarınca araziye yerleştirilen uzaktan cep telefonu komutalı sisteme sahip 5 kilogramlık amonyum nitrat ve A-4 plastik patlayıcı maddeden oluşan el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı