Ege Haberleri

  EXPO Yürütme Kurulu için kulisler hareketlendi

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  30.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EXPO 2020’nin adaylık organizasyonu için Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan kararname ile 27 kişilik bir yönlendirme kurulu ardından, bir üst kurul olan Yürütme Kurulu’na seçilecek olan 3 temsilcinin kim olacağı konusunda kulisler hareketlendi.

  Kültür ve Turizm Bakanlıklığı ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan birer, Valilik ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden birer temsilcinin görev yapacağı EXPO yürütme kurulu yetersiz bulundu. Perşembe günü düzenlenen EXPO bilgilendirme toplantısında ise Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yürütme Kurulu’nun 3 temsilcisini Kurban Bayramı’ndan önce seçeceğinin sinyalini verdi.

  EXPO 2020 Yönlendirme Komitesi Üyesi Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Başkanı Yılmaz Temizocak, çekirdek EXPO kadrosu olan 7 kişilik Yürütme Kurulu’na girecek 3 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin tüm vaktini bu işe ayırabilecek kişiler olmasının önemine dikkat çekti.

  Tecrübe esas alınmış

  Temizocak, Bakanlar Kurulu’nun kararı zamanında çıkardığını belirtti. Yönlendirme kurulunda İzmir yerelindeki kurumların ağırlıkta olmasının uygun olacağı yönündeki temennilerinin gerçekleştiğine de işaret eden Temizocak, yürütme kurulunun daha seri karar alınması için azaltılmış olabileceğini de aktararak “Gözüken şu ki tecrübe ön plana çıkmış. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği’nin dışındaki yönlendirme kurulu üyeleri geçen dönemin kadrosudur. Bu yüzden böyle bir tahmin yürütüyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı