Ege Haberleri

EGE

  EXPO sunumu yapacak şirket belli

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  05.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.10.2011 - 23:28

  İZMİR Kalkınma Ajansı (İZKA) Yönetim Kurulu’nun yaklaşık iki saat süren toplantısının sonunda açıklama yapan Vali Cahit Kıraç, 21-23 Kasım 2011’de Paris’te yapılacak sunum üzerine çalıştıklarını aktardı.

  Yarım saatlik sunum için uzun elemeler sonrasında uluslararası ünde bir danışmanlık firması ile anlaşmaya varıldığına, ancak firma isminin ilerleyen dönemde açıklanabileceğine işaret eden Kıraç, firmanın 15-20 Ekim tarihleri arasında bir günde sunumu yönetim kurulu üyelerine aktaracağını ifade etti.
  Kıraç ayrıca, Uluslararası Sergiler Bürosu’nun (BİE) sunuma gelmesi için 15 kişilik bir heyet oluşturduğunu söyleyen Kıraç, yönetim kurulu ve Sağlık, Dışişleri, Kültür ve Turizm gibi ilgili bakanlıkların temsilcilerinin katılma olasılığına değindi ve bu rakamın en az 25 olması için yazı yazdıklarını dile getirdi.

  DEMİRTAŞ’A CEVAP

  İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın projelere itiraz eden kurumlarla Vali ve belediye başkanı çağrısıyla bir araya gelme önerisine “katılıyorum” cevabı veren Kıraç, “İzmir’le ilgili konular etrafında bütünleşmek önemli. Şimdi hangi sivil toplum kuruluşlarının katılacağı konusunda çalışma yapıyoruz. Toplantıyı yapacağız. Gerçekleşmesinin çok uzun süreceğini tahmin etmiyorum” diye konuştu.

   

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı