ANTALYA HABERLERİ

EXPO-kundu-belek Yolu Çalışmaları Devam Ediyor

IHA
07.09.2015 - 13:20Son Güncelleme :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN KUNDU-BELEK ARASI YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kundu-Belek arasını 7 dakikaya düşürecek yeni yol çalışması devam ediyor. Aksu Çayı üzerine yapılmakta olan köprünün ilk ayağı tamamlanırken, yolda dolgu işlemi sürüyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 30 Ekim’e kadar tamamlanması talimatını verdiği EXPO-Kundu-Belek yolunda yoğun bir çalışma yürütülüyor. Ekipler 3 etap halinde tamamlanacak olan yolda köprü inşası, yol açma, dolgu ve asfalt çalışmalarını birlikte yürütüyor.
Antalya’nın iki önemli turizm merkezi Kundu ve Belek’i birbirine bağlayacak yeni yol üzerinde yer alan köprülerin yapımı sürüyor. Aksu Çayı üzerinde yapılmakta olan köprünün bir ayağı tamamlandı, ikinci ayağın kazık çakma işlemlerine geçildi. Kadriye Beşgöz Deresi üzerine yapılacak köprünün ise jeolojik etütleri tamamlandı. Zemin dolgusunun ardından kazık çakma işlemlerine geçilecek.
DOLGU ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Çalışmaların ilk etabını oluşturan Aksu Çayı ile Beşgöz Deresi arasındaki bölümde yeni yol açma çalışma çalışmaları gece gündüz devam ediyor. Yolun alt temel dolgusu oluşturuluyor. Bu çalışmaların ardından binder malzemesi ise sıkıştırılacak yol ardından sıcak asfaltla kaplanacak.
BELEK YOLU SİL BAŞTAN
2’nci etap Beşgöz Deresi-Belek Kavşağı arasındaki bölümü kapsıyor. Bu etapta mevcut olan yol genişletiliyor. Kaldırımları ve asfaltı sökülen yol alt yapısıyla birlikte sil baştan ele alınıyor. Yolun belli bir standarda getirilmesi çalışmaları yüzde 80 oranında tamamlandı. Yol eğimleri düzeltilirken, sıcak asfalt öncesi tabaka atma işlemi yapılıyor. Ardından sıcak asfalt çalışmalarına geçilecek. 3’üncü etap da ise Expo, Kundu’ya ve Belek’e bağlanacak. Bu etap için DSİ’nin Aksu Çayı kenarında taşkın önlemeye yönelik sürdürdüğü sette çalışmalarının tamamlanması bekleniyor.
30 EKİM’E KADAR BİTİRİLECEK
EXPO-Kundu-Belek yolu tamamlandığında turizme çok ciddi bir alternatif yol ağı kazandırılacak. Kundu’dan Belek’e gitmek isteyenler Alanya yoluna çıkıp U çizmeyecek.
Çalışmalar kapsamında EXPO-Kundu arasında 12 kilometre, Kundu-Belek arasında 6.5 kilometre olmak üzere toplam 18.5 kilometrelik yol yapılacak. Yaklaşık 46 milyon 500 bin liraya mal olması planlanan yol tamamlandığında Kundu- Belek arası ulaşım 7 dakikaya düşecek. Antalyalılar ve turistler hem trafik sorunu yaşamayacak hem de zamandan tasarruf edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden EXPO-kundu-belek Yolu Çalışmaları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça EXPO-kundu-belek Yolu Çalışmaları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı