Eximbank'tan faiz indirimi

A.A.
24.02.2006 - 13:13 | Son Güncelleme:

Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank), kısa vadeli YTL ve döviz kredilerinde faiz oranlarını, bugünden geçerli olmak üzere 0.25-1 puan düşürdü.

Türk Eximbank'tan verilen bilgiye göre, YTL cinsinden kullandırılan sevk öncesi ihracat kredileri, ihracat öncesi krediler, dış ticaret şirketleri kredileri, turizm pazarlama kredileri, uluslararası nakliyat pazarlama kredisi programlarında faiz 1 puan indirildi.

KOBİ kredileri dahil döviz bazında verilen kredilerde ise 180, 360 ve 540 gün vadeli kullandırımlarda 0,25 puan, ihracat alacakları iskonto programının 180 gün vadeli kullandırımında 0,25 puan, sevk öncesi reeskont kredisi programının 180 ve 360 gün vadeli kullandırımlarında 0,25 puan faiz indirimine gidildi.

Sevk öncesi YTL ihracat kredisi programı kapsamında kullandırılmakta olan Kalkınmada Öncelikli Yöreler (SÖİK-KÖY) kredisinde uygulanan faiz oranlarında 500 bin ABD Doları karşılığı YTL'nin altı ve üstü ayrımı kaldırıldı.
Kullandırılacak tüm kredilerde, mevcut durumda 500 bin ABD Doları karşılığı YTL'ye kadar olan kredilerde uygulanan faiz oranları geçerli olacak.

Aracı bankalar tarafından uygulanacak azami komisyon oranları, YTL cinsi sevk öncesi ihracat kredisi programında 1 puan, döviz cinsi programlarda 0,5 puan olarak belirlendi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı