Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Evsizler Darülacaze`ye gitmeyi reddetti

  Hürriyet Haber
  27 Aralık 2001 - 11:17Son Güncelleme : 27 Aralık 2001 - 11:17

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü`nün, kışı sokaklarda geçirmek zorunda kalan evsizleri sıcak bir yuvaya kavuşturmak amacıyla başlattığı çalışma, sokakta yaşayanlar tarafından ilgi görmedi. Evsizler Darülacaze`ye gitmeyi reddetti.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü`ne, bir hafta önce başlatılan çalışma kapsamında sokakta yaşayan kişilerle ilgili 462 telefon ihbarı yapıldı. Değerlendirmeler sonucu bu ihbarlardan 424`ünün mükerrer olduğu anlaşılırken, sokakta yaşayan ve kimsesi bulunmayan 38 kişiyle bağlantı kuruldu.

  Bu mekansızlardan 28`i, Darülacaze`ye gitmeleri halinde içinde yaşadıkları naylon ve tahta parçalarından yapılmış barakalarının yıkılacağı gerekçesiyle görevlileri reddetti.

  Evsizlerden 10`u ise görevliler tarafından ikna edilerek, ambulanslarla Kayışdağı`ndaki Darülacaze tesislerine götürüldü. Bu arada, Darülaceze`ye yerleştirilenler arasında bulunan 76 yaşındaki Ahmet Kemal`in, kalça kemiğinde kırık olduğu tespit edildi.

  Kemal`in tedavisinin yapılması amacıyla sağlık kuruluşlarıyla irtibata geçen Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü, Ahmet Kemal`in  SSK Göztepe Hastanesi`ne yatırılmasını sağladı. Bu hastanede yaklaşık 1.5 saat süren başarılı bir ameliyat geçiren Kemal`in kırık kemiği, çiviyle birleştirildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı