« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Evsahipliği mi, tövbe

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Danimarka bin pişman

Galatasaray-Arsenal final karşılaşması öncesi ve sonrası yaşananları ‘‘Kabus gecesi’’ diye adlandıran Danimarka basını, ülkelerinin bir daha böyle bir maça ev sahipliği yapmamasını istedi. Danimarkalılar, olaylar için genel olarak İngiliz holiganları suçladı.

DANİMARKA basını ağız birliği ederek, UEFA kupa finali gibi uluslararası bir spor etkinliğine ev sahipliği yapmanın bedelini pahalıya ödediklerini yazdı.

Gazeteler, Galatasaray- Arsenal final karşılaşması öncesi ve sonrası yaşananları ‘kabus gecesi’ diye adlandırıyor. Danimarkalılar genel olarak olaylardan İngiliz holiganları suçluyor ve ülkelerinin bir daha böyle bir maça evsahipliği yapmaması gerektiğini savunuyor.

Basın, Kopenhag merkezinin bir savaş alanına döndüğünü, Arsenal ve Türk taraftarlarının sokaklarda sahaba kadar çatıştığını, 19 kişinin yaralandığını ve 42 kişinin de tutuklandığını belirtti.

Berlingske Tidende: Böyle dostlar düşman başına

Eğer böyle taraftar dostlarınız varsa, futbolun başka bir düşmana ihtiyacı yok. Profesyonel bela arayanlar, cep telefonlarıyla holigan askerlerini yönlendirdi. Bu görüntü gelecek turnuvalarda da tekrarlanacak gözüküyor. Bu gerçekleri gözönünde bulundurması gereken Danimarka bir daha evsahipliği yapmamalı.

Politikenen: Nerde harika Kopenhag

Televizyon ekranlarından tüm dünyaya yayılan vahşet ve çatışma görüntüleri, hiç de ‘ne kadar muhteşem bir Kopenhag’ izlenimi vermedi. Bu olay ülkemizin kötü reklamını yaptı. Birileri, halkımıza ve ülkemize ödetilen bu bedelin hesabını vermeli. Eğer uluslararası futbol maçları, artık böyle kan gölüne dönecekse Danimarka evsahipliği için artık iyi bir aday değil.

CNN Türk yayın aracına saldırı

GALATASARAY'ın Arsenal takımı ile oynayacağı maçı izlemek üzere Kopenhag'a giden CNN Türk ekibine maç öncesinde İngiliz taraftarlar saldırdı.

Haber Merkezi'nden Mehmet Ali Birand, Gökhan Güvenç, Güven İslamoğlu, İrep Güner, Serkan Emekçi, Bora Bayraktar, Aydın Sulanç, Spor ekibinden İhsan Topaloğlu, Kadir Çetinçalı, Ogan Tarhan, Deniz Türker, Caner Karaer, Haluk Günay, Hakan Tarhan'ın ve ‘beş N bir K’ programından Cüneyt Özdemir ile Atilla Alicikoğlu'nun yer aldığı CNN TÜRK ekibinin canlı yayın aracına saldırıldı.

Saldırı sonucunda CNN Türk'ün canlı yayın aracı hasar meydana geldi. CNN Türk Spor ekibinde görevli kameraman Hakan Tarhan'ın yaralandığı saldırıda atılan gözyaşartıcı bombadan CNN Türk ekibi olumsuz etkilendi.

Türk holigan

Galatasaray-Arsenal maçı sonrasında Kopenhag'ın Tivoli Meydanı yakınlarında otomobilini Danimarkalı bir kameramanın üzerine süren Türk, Danimarka polisi tarafından tutuklandı. Kimliği belirsiz Türk taraftar, önce polisin teslim ol çağrısına direndi. Bunun üzerine polis, otomobilin camlarını kırmaya başladı. Sonunda otomobilden çıkmak zorunda kalan fanatik, polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

Maçı radyodan dinledi

İMRALI Adası'nda yargılanması sonucu idam cezasına çarptırılan, ancak cezanın infazı askıya alınan PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan, taraftarı olduğu Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı maçı küçük radyosundan dinledi. Öcalan'ın, Galatasaray'ın maçını izleyebilmesi için kendisine televizyon verilmesi için avukatlarının Adalet Bakanlığı'na yaptığı başvuruya olumlu yanıt verilmedi. Öcalan'ın Cimbom'un maçı 4- 1 kazanmasına çok sevindiği öğrenildi. Avukatlarından İrfan Dündar, çaşamba günü yaptıkları görüşmede Apo'ya astım başlangıcı teşhisi konulduğunu ileri sürdü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler