Gündem Haberleri

  'Evren'in Yüce Divan'da yargılanmasını talep edebiliriz'

  A.A
  12.01.2012 - 13:03 | Son Güncelleme:

  12 Eylül soruşturması kapsamında haklarında dava açılan dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın avukatı Ömer Nihat Özgün, “Mahkemeden, görevsizlik kararı vererek, müvekkillerimin Yüce Divanda yargılanmalarını talep edebiliriz” dedi.

  Özgün, iddianameye ilişkin müvekkilleriyle görüştüğünü, değerlendirmelerinin sürdüğünü kaydetti.
  Evren ve Şahinkaya'ya iddianamenin birer örneğini verdiğini belirten Özgün, müvekkillerinin iddianameyle ilgili herhangi bir yorum yapmadığını söyledi.
  Müvekkillerinden Kenan Evren'in 95, Tahsin Şahinkaya'nın ise 87 yaşında olduğunu kaydeden Özgün, “Müvekkillerim çok sağlıklı değiller, bu konuyla ilgili taleplerimizi iddianameyi değerlendirdikten sonra belirleyeceğiz. Mahkemeden, görevsizlik kararı vererek, müvekkillerimin Yüce Divanda yargılanmalarını talep edebiliriz” dedi.
  Özgün, iddianamede yer alan “zaman aşımının dolmadığına, Anayasanın geçici 15. maddesinin bir tür af kanunu olarak değerlendirilemeyeceğine” yönelik görüşle ilgili karşı hukuki değerlendirmelerde bulunabileceklerini söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı