Ege Haberleri

EGE

  Evren’in gecesi

  Hürriyet Haber
  21 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 21 Şubat 2000 - 00:01

  7.'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in vakfı aracılığıyla Beldibi'nde yaptırmak istediği okul için düzenlediği gece muhteşem oldu

  KENAN Evren Eğitim Kültür ve Doğayı Koruma Vakfı tarafından önümüzdeki nisan ayında Marmaris Beldibi'nde temeli atılacak Kenan Evren Koleji için balo düzenlendi. Muğla protokolunun eksiksiz katıldığı gecenin yıldızı Seda Sayan oldu.

  BİLETLERİN 30 milyon liradan satıldığı baloya 650 kişi geldi. Gecenin açış müziğini Aksaz Askeri Üs Komutanlığı Orkestrası yaptı. Evren, vakfın çalışmalarını anlattı, konuklara kolejle ilgili bilgi verdi. Katkıda bulunanlara teşekkür eden Evren, destek beklediğini söyledi. Geceye katılan ve 100 bin dolar bağışlayan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Ören'e teşekür eden Evren, ‘‘Bundan sonraki gecemiz İstanbul'da yapılacak. Yine herkesin katılmasını bekliyorum'' dedi.

  DAVETİYELERE adı yazılı olan Sibel Can'ın rahatsızlığından katılamadığını belirten Evren, Seda Sayan'la birlikte şarkı söyledi, vakıf üyesi Semra Erel ile dans etti. Neşeli olduğu gözlenen Evren, davetlilerle ilgilendi, eğlenmelerini istedi.

  Bir gece de İstanbul’da yapılacak

  EVREN, Marmaris'e uluslararası bir eğitim kuruluşunun temelini atma hazırlığı içinde olduğu için mutlu olduğunu söyledi. Evren, gecenin açış konuşmasında da duygularını şöyle ifade etti:

  ‘‘YILLARDIR hayalini kurduğum koleji yaptırma aşamasına geldik. Nisan ayında temelini atacağız, mart ayında gelirini kolejin yapımında kullanmak üzere bir gece de İstanbul'da düzenleyeceğiz. Kolejimiz ilköğretim ve lise düzeyinde olacak. Her sınıfa öğrenci kabul edilmeyecek. Amerikalıların kolejler zincirine katılacak. Öğretmenler yabancı olacak. Okulun müdürü Amerikalı, yardımcısı Türk olacak. Mezun olan öğrenci, ABD'ye gidip okuyabilecek. Şu zamanda ilk olarak lisan bilmek şart. Bizim zamanımızda önemi yoktu. Sonraları da belli bir yaşı geçtikten sonra olmuyor. Çocukların mutlaka yabancı dil öğrenmesi gerekir.''

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı