"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Evliydi, boşandı; beraberiz ama...

Güzin Abla

Rumuz: Mutluluk Yok

SEVGİLİ Ablacığım, 30 yaşında, kendi ekmeğini kazanan, hayat mücadelesi veren bir genç kadınım. Ailemden ayrılıp İstanbul'a çalışmaya geleli neredeyse sekiz yıl oldu. Gencecik kızdım, şimdi yaşadıklarımın da katkısıyla olgun bir kadın oldum. Evlenmedim. Ve erkeklere güvenilmeyeceğini de biliyorum. Ama gel gör ki gönül ferman dinlemiyor. Başımı döndüren bir genç adamın evli olduğunu öğrenmem, beni yıktı. Yine de ondan iki yıldır kopamadım. Sonunda, bana söz verdiği gibi boşandı ve geldi, evime yerleşti. Evliliğinin çoktan bittiğini söylüyordu. Demek doğruymuş. Ancak benimle oturmaya başladığından beri aramızda çok şey değişti. Sanki artık beni sevmiyormuş, zorla katlanıyormuş gibi. Başta seks hayatımız olmak üzere birçok konuda önceden yaşamadığınız rahatsızlıkları yaşıyoruz. Nedenini bilmiyorum. Ama bu soğukluğa katlanmak zorunda da değilim. Aslında erkek arayışı içinde değildim. O zorla benimle birlikte olmak istedi. Şimdi neden böyle davrandığını anlayabilmiş değilim.

KIZIM uzun yıllar evlilik hayatına alışmış erkeğin bir anda yeni hayata uyum sağlaması zordur. Seninle beraber yaşamaya karar vermiş, evine gelmiş. Ancak, belki bu yeni ortamda, kendini çok rahat hissetmiyor olabilir. Sen, dediğin gibi, rahatına düşkün, yalnızlığa ve erkeksizliğe alışmış, kendi kendine yetmeyi başarmış bir kadınsın. Belki senin bu güçlü görünümün onu huzursuz ediyor. Senin evine sığıntı gibi gelmiş olmak, belki istemeden sarf ettiğin bazı sözcükler onun gururunu kırıyor. Biraz sabırlı olmalısın. Yeni boşanmış bir erkek, her şeye rağmen alıştığı ev ortamını arar. Seni sevmiş ki, yuvasını yıkmış, boşanmış ve seninle beraber olmak istemiş. Ona biraz zaman tanımalısın. Acaba onu yeterince seviyor musun? Onu seviyorsan, biraz daha sabırlı olmalı, ona kendi evindeymiş gibi bir ortam yaratabilmelisin.

X