Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Evliya yolu gözlerken

ARTIK şu Sivas maçını kaldırıp bir köşeye koyma zamanı geldi.. Elbette unutma, unutturma, ama oraya da takılıp kalma.. Lig devam ediyor, orada kalmanın anlamı da yok yeri de...

Baksanıza Konyaspor maçının ilk yarısına.. Trabzon takımının sahada oynadığı şeye futbol demenin en iyimser bakışla bile imkanı yok. Ne bir sistem var ne de taktik anlayış..

Hababam sistemi bu oyunun adı.. At topu Gökdeniz’e, bak arkasından.. Ne bir kanat organizasyonu var ne de rakibi cepheden delme adına doğru dürüst bir verkaç..

Dedik ya "Hababam Sistemi.." Biri vuracak, gol olacak, Trabzonspor kazanacak.

Bütün bir hafta Trabzon kenti, Tomas Jun’un kaç gol atacağını konuşuyor, Çek futbolcu sahada yok. "Umut yok, Ceyhun var" diyenlere inat, Ceyhun da kulübede.. Serkan sakat, tribünde..

Ağır işçi

İlk 45 dakikada gol atmaları için sahada olan Ergin ile Ömer Rıza ikinci bölümde erken emekliye ayrılmış.. Yerlerine orta alanın savunmacıları Mustafa ile Hasan iş başında.. Gökdeniz, ağır işçi forvette.. Son 27 dakikada Ceyhun da atılıyor sahaya.

Ve o Ceyhun, canla başla çalışan Gökdeniz’i kaçırıyor. Usta da, iğne deliğinden geçirircesine attığı golle takımına galibiyeti getiriyor.

Sonrası bildiğiniz gibi. Konya saldırıyor, Trabzonspor savunuyor..

Ve 3 sıkıntılı beraberliğin ardından zor da olsa kazanıyor Trabzonspor... Evliya yolu gözler gibi beklediği üç puana sonunda kavuşuyor...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI