EDİRNE HABERLERİ

Evlilik yıl dönümlerini 4 yılda bir kutlayacaklar

AA / Ekip
29.02.2016 - 15:36Son Güncelleme :

-Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da 6 çift nikah tarihi olarak takvim yapraklarında dört yılda bir görünen 29 Şubat'ı seçti- Edirne Belediye Başkanı Gürkan:- "29 Şubat'ta nikah var dediler, bu nikahı ben kıymak istedim. 'Kesin erkek böyle bir tarih istemiştir' dedim ama bu çiftimiz için tarih tamamen tesadüf olmuş"

AA / Ekip

EDİRNE/KIRKLARELİ/TEKİRDAĞ (AA) - Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da 6 çift nikah tarihi olarak takvim yapraklarında dört yılda bir görünen 29 Şubat'ı seçti.

Edirne'de bu özel günü tercih eden iki çiftten Buse Çetinkaya ve Sabri Günaydın'ın nikahını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan kıydı.

Başkan Gürkan nikahtan önce yaptığı konuşmada, her çifte böyle nikah tarihinin nasip olmayacağını söyledi.

Çifte ömür boyu mutluluklar dileyen Gürkan ''29 Şubat'ta nikah var dediler, bu nikahı ben kıymak istedim. 'Kesin erkek böyle bir tarih istemiştir' dedim ama bu çiftimiz için tarih tamamen tesadüf olmuş. Çünkü 4 yılda bir gelen bir tarih bu. Ben çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum''dedi.

Damat Günaydın ise nikah tarihlerini tesadüfen aldıklarını belirterek ''Önemli olan beraber olmaktı. Biz her yıl kutlamaya devam edeceğiz. Sevgililer Günü'nde kutlayacağız'' diye konuştu.

Gelin Çetinkaya ise tarihin önemli olmadığını ifade ederek, evlendikleri için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından Başkan Gürkan çiftin nikahını kıydı, evlilik cüzdanını geline teslim etti.

- Kırklareli

Kırklareli’de de 2 çift evlenmek için 29 Şubat’ı tercih etti. Evlendirme dairesinde Yaşar Doğuşçan ile Büşra Karaca'nın nikahları kıyıldı.

Büşra Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 29 Şubat’ı özel bir gün gördükleri için nikahlarını da bugün kıydırmak istediklerini söyledi.

Karaca, eşinin kendisine dört yılda bir kez hediye alacağını ancak hediyenin değerli ve pahalı olmasını istediğini kaydetti.

Çift nikahlarının ardından, yakınlarının tebriklerini kabul etti.

Tekirdağ'da da bu özel günde 2 çift nikah memurunun "Evlenmek istiyor musunuz?" sorusuna "evet" yanıtını verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Evlilik yıl dönümlerini 4 yılda bir kutlayacaklar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evlilik yıl dönümlerini 4 yılda bir kutlayacaklar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı