Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Evlilik yaşı iddiaları Meclis gündeminde

  A.A
  17 Ekim 2008 - 18:59Son Güncelleme : 17 Ekim 2008 - 18:59

  CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, evlenme yaşının 14'e indirileceği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

  Köktürk, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, bu konunun Adalet Bakanlığındaki toplantıda görüşülüp görüşülmediğini sordu.

  CHP'li Köktürk, şu soruların yanıtlanmasını istedi:
  “Yüz kızartıcı ve insanlık suçu olarak değerlendirilebilen böyle bir konunun Adalet Bakanlığında görüşülmesinin arkasında, dinci basında iktidar partisini destekleyen yazılar yazan, ancak 14 yaşındaki ilköğretim 8. sınıf öğrencisi kız çocuğumuza karşı işlediği cinsel istismar suçu kamuoyunda büyük infial uyandıran bir yazarı kurtarma düşüncesi var mıdır?
  Yasaların temel özelliği 'genel ve somut olması', 'kişiye özel yasa çıkartılmaması' iken, Adalet Bakanlığında basına yansıyan bu değerlendirmeler, AKP iktidarı döneminde sıkça gördüğümüz kişiye özel yasal düzenlemenin yeni bir örneğini mi oluşturacaktır?”

  DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği soru önergesinde, Büyük Ortadoğu Projesini gündeme getirdi.
  Projenin, Türkiye'de yetkilendirilmiş görevlileri olup olmadığını soran Yağız, projenin, artan terör saldırılarıyla bir ilgisinin bulunup bulunmadığını da öğrenmek istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı