"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Evli sevgilim beni ortada bıraktı

Dört sene boyunca evli bir adamla birlikte oldum. Bana imam nikâhı yapıp eve açtı. Ama sonunda maddi durumunu bahane edip beni ortada bıraktı.

Güzin Abla, ben 22 yaşındayım ama çok büyük hatalar yaptım. Dört senedir evli bir erkekle beraberim. Tanıştığımızda henüz 18 yaşındaydım. Beni kendine âşık etti. Aramızda 16 yaş olmasına rağmen çok uyumlu bir çifttik bu dönemde. Üstelik ailem yüzünden çok zorluklar atlattık.

Geçen sene altı ay ayrı kaldık.

Ancak daha sonra barıştık. İmam nikâhı yaptık. Bana ev açtı. Ailem ise onu dul sanıyordu. Bu yüzden bir şey demesinler diye, onlar için nişan da yaptık. Son zamanlarda işleri yolunda gitmiyordu, sonunda iflas etti ve beni bıraktı. “Kendime yediremiyorum.

Sana faydam olamayacak artık, seni hak etmiyorum” dedi ve gitti. Şimdi evimde yalnız kaldım, masraflarımı karşılamak için iş arıyorum.

Ben ondan hiçbir şey istemedim ama “maddi olarak bunalımdayım” deyip kaçtı.

Bu arada çocuğu olduğu için boşanamadığını söylüyordu, ben de çok sevdiğim için hep inandım ona. Ben olayların içinde olduğum için doğru yorum yapamayabilirim.

Psikolojim altüst, ne yapacağımı bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum kendime bir yol çizmek için...
Rumuz: Serçe

Evli erkekle ilişkilerde hemen hemen hep aynı senaryoya rastlıyorum, sevgili kızım. Bahaneler, kaçışlar, terk edişler hep birbirine benzer. Aslında en başından beri adam bu beraberliğin bir noktada biteceğini biliyordur. Çünkü erkekler kolay kolay boşanmak ve düzenlerini bozmak istemezler.

Yeni birine aşık olsalar bile, onu arzulayıp mutlaka beraber olmak isteseler de, bu aşk bir süre sonra bitecektir. Bittikten sonra da bütün mesele o ilişkiden fazla yıkıma neden olmadan nasıl kurtulabileceğinin çözümünü bulmaktır. Bu nedenle öykün beni hiç şaşırtmadı.

Artık onun geri dönmeyeceğini anladığına göre, kendine yeni bir yaşam kurmak için gereken enerjiyi elbette gençliğinde bulacaksın. Ama bu kadar genç yaşta böyle bir tecrübe yaşamış olmana gerçekten üzüldüm.

Greenpeace destek bekliyor

Merhaba Feyza Hanım, bildiğiniz gibi 2012, GDO’lar konusunda çok çalıştığımız ve en sonunda hep birlikte başarıya ulaştığımız bir yıl oldu. Bunun yanında bir de yavru balık kampanyamızla kalkan ve levreğin avlanma boyu değişti, iki tür daha kurtuldu.

Tüm bunlar yaşanırken, özellikle de GDO kampanyasını kazanabilmek için öngördüğümüz bütçenin oldukça üstünde harcamalar yapmak zorunda kaldık. Bunun için yılın son aylarında başlayacak yeni projelerde acilen maddi desteğe ihtiyaç duyuyoruz.

Çevre örgütü Greenpeace’in (Yeşil Barış) tek gelir kaynağı bireylerin sağladığı bu düzenli maddi desteklerden oluşuyor.

Miktarı ufak da olsa bu destek, kampanyalarımızın her zamanki gibi güçlü ve etkin olmasını sağlayacak.

Destekçilerimiz birlikte çalıştığımız, bu büyük ailenin önemli bir parçası. O yüzden bu mektubumda açık yüreklilikle son durumu paylaşıp desteğinizle de Greenpeace’in yanında olmanızı rica ediyorum. https://med.greenpeace.org/destek-ver linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Erhan Çokkeçeci-Kaynak Geliştirme Direktörü

Greenpeace sadece bireysel maddi destekleri kabul ediyor. Bağımsızlığını korumak için şirketlerden, devletten ve politik partilerden maddi destek ya da sponsorluk almıyor.

Bu yüzden katkılarınız, Greenpeace’in Türkiye’deki çalışmaları için hayati önem taşıyor.

Bu yıl gerçekleştirdikleri projeler dışında, bir yandan da hepimizi yakından ilgilendiren kuzey kutbunu kurtarma projelerine de destek bekliyorlar.

X