GeriSpor “Evli, çocuklu ve olimpik”
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Evli, çocuklu ve olimpik”

“Evli, çocuklu ve olimpik”
refid:21028964 ilişkili resim dosyası

Londra Olimpiyatları'nda Türkiye temsil edecek bayan sporcular arasında evli ve çocuklu bayan sporcuların yanı sıra bir de evli çift temsil edecek.

Türkiye, 2012 Londra Olimpiyatları'nda 16 branşta 114 kişilik dev olimpiyat kadrosuyla mücadele edecek. 114 kişilik sporcu kafilesinin 68'ini ise bayanlar oluşturacak.

Londra'da ay-yıldızlı formayı göğsünde taşıyacak kadın sporculardan 16'sı evli ve 5'i ise birer çocuk sahibi. Atıcılıkta Nihan Kantarcı, atletizmde Bahar Doğan, Sultan Haydar, Aslı Çakır Alptekin, Karin Melis Mey, Sema Apak, Birsen Engin ve Özge Akın, basketbolda Esmeral Tunçluer ile Nilay Kartaltepe, güreşte Elif Jale Yeşilırmak, voleybolda ise Gülden Kayalar Kuzubaşoğlu, Özge Kırdar Çemberci, Gözde Sonsırma, Eda Erdem Dündar ve Neslihan Darnel evli olan sporcular arasında bulunuyor.

Ayrıca Nihan Kantarcı, Bahar Doğan, Sema Apak, Birsen Engin ve Neslihan Darnel de birer çocuk annesi olarak oyunlarda madalya mücadelesi verecek.

Sema Apak ile milli çekiççi eşi Eşref Apak ise olimpiyat kafilesindeki sporcular arasında “çift” olarak dikkati çekiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle