KİLİS HABERLERİ

Evli Çift, Aynı Üniversitede Okuyor

IHA
08.10.2015 - 10:07Son Güncelleme : 08.10.2015 - 10:08

İLAHİYAT FAKÜLTESİ DİN KÜLTÜR VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ ÖĞRENCİSİ MUHAMMED VE SEMİHA BOZKURT ÇİFTİ ÖĞRENİM GÖRDÜKLERİ 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ'NE HER GÜN MİNİK KIZLARI MARZİYA NİSA İLE BİRLİKTE GELİYORLAR

IHA

Muhammet ve Semiha Bozkurt çifti, birer yıl arayla kazandıkları Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde okuyor.
Muhmmet ve Semiha Bozkurt çifti, birer yıl arayla kazandıkları Kilis 7 Aralık Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğini bölümünü okuyor. Evli ve Marziya Nisa Bozkurt ismini verdikleri 6 aylık bebekleri bulunan çift, derslere ise sırayla giriyor. Hergün çocukları ile birlikte okula giden çiftten anne Semiha Bozkurt derslere girerken, Marziya Nisa’ya babası ile baba Muhammet derslere girince ise Marziya Nisa, annesiyle birlikte kalıyor. çocuk nedeniyle zorlandıklarını belirten çift, her şeye rağmen üniversite okumaktan memnuniyetini dile getirdi. Semiha Bozkurt, önce kendisinin üniversite sınavları ile 7 Aralık Üniversitesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünü kazandığını, daha sonraki yıl da eşinin aynı üniversiteyi kazandığını ifade etti. Baba Mustafa Bozkurt ise “İlim Çin’de de olsa gidip alınız” ilkesi çerçevesinde 7 Aralık Üniversitesi’ne kayıt olduğunu ve diplomayı alana kadar eğitim almayı sürdüreceğini ifade etti.
7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç ileüniversite kampüs meydanında buluşan çift, çocukları ile birlikte Rektör Güvenç ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Rektör Güvenç ile bir süre sohbet eden çift, bebekleri Marziya Nisa’nında ’doğuştan üniversiteli olduğu’ esprisini yaparak, Rektör Güvenç’ten diploma istedi.
Esprinin ardından ise keyifli anlar yaşandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Evli Çift, Aynı Üniversitede Okuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evli Çift, Aynı Üniversitede Okuyor haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:40
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı