"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Evli bir akrabama aşık oldum

Güzin ABLA

Trabzon’dan A.

<ı>Güzin abla, ben 21 yaşında bir gencim. Dayımın baldızına aşık oldum. Üstelik o evli, iki çocuk sahibi ve benden 10 yaş büyük. Ancak bu sevgime karşılık veriyor. Aramızda bir süreden beri gizli bir beraberlik var. Bana ‘‘Seni seviyorum, istersen kaçarım’’ diyor. Kocası çok kötü bir insan. İçkici ve dayakçı, onu esir gibi kullanıyor. Bu yüzden bana sığınmak istiyor ama bizde bu tür beraberliğe hiç kimse izin vermez.

Oğlum, oldukça kritik bir sorunla karşı karşıya kaldım. Sizin oralarda töreleri çok iyi bilirim. Senin gibi genç bir akrabaya kaçmaya kalkan gelini yaşatmazlar. Belki seni de... Bana kalırsa sen gencecik bir insanken böylesine olmayacak bir ilişkiye girme, derim. Bu genç kadın eşiyle mutsuz ve perişan olduğundan seni bir kurtuluş gibi görebilir. Bu nedenle senin başını döndürmeyi başarmış anlaşılan. Ama senin hayatını sürdürmeye dayanamayacaksa, bunu yasal yollardan hiç kimseyi kullanmadan yapabilir. Boşanma davası açabilir. Evden kocasının ona yaşattığı cehennem hayatını anlatır. Onlardan destek isteyebilir. Ama seni kullanmamalı. Sen, kendine yaşıtın olan ve başına böyle işler açmayacak bir eş seçebilirsin.

Bitkilerle sağlık ve güzellik

Bronzlaşmak için havuç kürü

Bu mevsimde en büyük amacınız bir an önce bronz bir tene sahip olmak değil mi? O halde bol bol havuç yemeli ya da havuç suyu içmelisiniz.

Havuç içinde bulunan karoten sayesinde teninize tatlı bir bronzluk sağlar. Ayrıca havuçta bulunan A vitamini cildinizi güçlendirecek ve güneşin zararlı etkilerine karşı koruyacaktır.X