"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin  Abla

Evli bir adamla birlikteyim ama aramızda seks ilişkisi yok

Güzin Abla, merhaba... Ben 23 yaşında genç bir kızım; bu zamana kadar birkaç ilişkim olmuştu.

Şu anda da bir ilişkim var ancak çıkmazdayım; eminim bu yazıyı okuyan herkes bana kızgınlıkla bakacak. Ancak lütfen kendinizi benim yerime koyun ve anlamaya çalısın. Evli bir adama aşığım. O da bana aşık ama kendisi 3.5 yıllık evli ve bu evlilikten 7 aylık bir yavrusu var. Ben onunla tanışalı 4 ay oldu ama her şey mükemmel gidiyor. Çok üzgünüm ama beraberliğimizde her şey o kadar güzel ki...

Kendimden çok utanıyorum, ben böyle bir ilişki yaşayacak bir insan değildim. Çevremde bu tarz ilişki yaşayanlar olurdu da nefretle bakardım. Ama şimdi bu ilişkimi bilen insanlar bana nefretle bakıyor.

Sevgilimin bana anlattıklarına göre aslında güzel bir yuvası var; eşini de seviyor ama benden de vazgeçemiyor. Sakın yanlış anlamayın, bizim aramızda karı koca ilişkisi ya da sekse dayalı hiçbir şey yok. Sadece birlikteyken inanılmaz güzel saatler yaşıyoruz. Ayrı kaldığımızda birbirimizi çok özlüyoruz. Kendine ve bana ayrı bir hat aldı, bundan eşinin haberi yok. Akşama kadar telefonda konuşuyoruz. Evine girerken telefonu kapatıyor. Ona her zaman, "Önce eşin" diyorum. Yanımdayken bile eşini aramasını istiyorum, belki merak eder diye. Özel günlerinde eşine hediyesini birlikte seçiyoruz. Eşine saygım çok fazla çünkü o bir anne. Daha önce üç kez ayrılmayı denedim, ben istedim. ama her seferinde en çok üzülen o oluyor. Kendine zarar veriyor. Zaten bana göre benim üzüntüm bir hiç, biliyorum üzülmeye bile hakkım yok. Kendim seçtim bu yolu ama şimdi çıkmak istiyorum bu çıkmazdan. Nereye kadar bu şekilde devam edeceğim veya nasıl ayrılacağım bilmiyorum. O benim için çok değerli ama onu üzmeden bu ilişkiyi bitirmek istiyorum. Ben de genç bir insanım, benim de hayallerim var. Bu ilişkiden kurtulmam için yalvarırım bana bir yol gösterin.

RUMUZ: HATA BENDE

Hatanı kabul etmen bu hatayı sürdürmeni mazur göstermez kızım. Sanki ona acıyormuşsun da, onu üzmemek için bu ilişkiyi sürdürüyormuşsun gibi bir imajın var. Ben buna pek inanmadım, okurlarımın da inanacağını hiç sanmıyorum. Tamam kurtulmak istiyorsun ama neden ciddi olarak ayrılmıyorsun. Bütün iş sende bitiyor, sen "hayır" dersen, o ne kadar dayanabilir. Üzülüyormuş... Ben erkeklerin bu gibi ilişkilerde üzüldüklerini pek görmedim, bağışla. Aksine bir tatsızlık çıkmasın diye çoğu kez, ikinci kadınları harcamaktan hiç kaçınmazlar. "Aramızda seks ilişkisi yok" diyorsun. Dur bakalım, hele senin güvenini bir kazansın, 4 ay nedir ki? Her şeyin bir zamanı var, değil mi? Bir de şu birlikte hediye seçmenize deli oldum. Kendini neden bu kadar eziyete sokuyorsun kızım, nasıl bu kadar kendini küçültmeyi göze alıyorsun? O kadıncağız da dünyadan habersiz, senin seçtiğin hediyeyi mutlulukla kabul edecek değil mi? Aman tanrım, sen bana sabırlar ver, siz gençlere de akıl ver!

Sevdiğimle annemin arası bozulunca arada kaldım

Sevgili Güzin Abla, benim de yardımına çok ihtiyacım var. Sorunum annemle sevgilimin arasının hiç iyi olmaması. Ben 25 yaşındayım; önceleri sevgilimin annemle arası daha iyiydi. Ona karşı saygı doluydu. Sevdiğim kişi dürüst ve son derece namusludur. Bundan tabii ki annemin de haberi var. Ama sevgilim kirada oturuyor diye annemin, evlenmemize hiç gönlü yok. Sevdiğime bunu söyledim. Sanırım bu hiç de iyi olmadı. O andan itibaren araları bozuldu. Eskisi gibi sevmiyor artık annemi. Acaba o mu yanlış yapıyor; ben mi yanlış yaptım sevgilime söylemekle bu sözleri? Yoksa bütün suç annemde mi? Bizi ayırmak isterken yanlış mı yapıyor? Evliliğimiz bu şekilde yürümez ki? Gerçekten kafam çok karışık.

Şimdi sevgilim "Seninle evlenirsem annen evimize gelemez" diyor. Anneme karşı içinde bir hırs, bir kin var ki... Bu da tabii benim psikolojimi bozuyor. Elimden gelen her şeyi yapıyorum onları yakınlaştırayım diye. Kendimi unuttum, onları düşünüyorum. Annemden de vazgeçemem, sevdiğimden de... Söyle bana, kim yanlış yapıyorsa anlat, ben de bileyim. Bu çok önemli benim için. Problemime bir çözüm bulabilecek miyim? Sana gerçekten çok ihtiyacım var.

RUMUZ: A.A.

Sevgili kızım, sen oldukça saf, temiz bir kızsın ama, hayat bu kadar açık sözlü olmayı kaldırmıyor, bilmiyor musun? Annenin düşüncelerini sevdiğine aktarmakla çok büyük bir yanlış yapmışsın. İlk yanlış buradan başlamış maalesef... İkinci yanlış tabii ki annenin böyle bir nedenle sevdiğin genci istememesi... Bugün evlenme yaşına gelen, hangi gencin kendi evi var Allah aşkına... Gençler daha çok evlendikten sonra, kredi alıp, birlikte ödeyerek zar zor bir ev sahibi olabiliyorlar ama zaman böyle...

Üçüncü yanlış da, sevdiğin gencin bu kadar katı düşünmesi, evlendiğinizde anneni istemediğini söylemesi. Hangi flört döneminde, anne- baba damadı, ya da gelini olacak genci hemen istemiş söyler misin bana... İnan parmakla gösterilecek kadar az bu aileler. Sonuçta görüldüğü gibi sorununuzda, herkesin biraz hatası var. Ben zamanla bu sorunların tatlılıkla hallolacağına inanıyorum.

Yaz aylarında sokağınızdaki hayvanları aç susuz bırakmayın

Sokak hayvanları güneşten korunmak için yazın araçların altlarındaki gölgelikleri kullanırlar. Lütfen aracınızı çalıştırmadan önce altını kontrol etmeyi unutmayın. Son bir hafta içerisinde Kadıköy’de 3 sokak köpeği güneşten etkilenmemek için altında uyudukları arabaların sahiplerinin dikkatsizlikleri sonucu ezildi. Sadece köpekler değil, kediler de yaz aylarında araç altlarındaki gölgede uyurlar. Yaşadığınız apartmanda ya da sitede veya çalıştığınız iş yerinde kapıya bu yönde basit bir duyuru hazırlayarak araç sahiplerini uyarabilir, hayat kurtarabilirsiniz.

Sokak hayvanları sıcak havalarda hatta yağmurda ve karda bile içmek için temiz su ararlar. Unutmayın; su hayat kurtarır. Yaz sıcaklarında özellikle, sokak hayvanları için yemek ve su bulmak her zamankinden çok daha zor. Kimi zaman günlerce aç-susuz kalabiliyorlar. Boş bir yoğurt kabına doldurduğunuz suyu, akşamdan kapınızın, bahçenizin bir kenarına koyup, günlerdir su bulamayan sokak hayvanlarına yardımcı olabilirsiniz. Bu iş sadece 2 dakikanızı alacaktır. Sokağınızın uygun bir köşesine sokak hayvanları için bir kap su koymayı lütfen ihmal etmeyin.

Hacer Kaya: www.minikpati.com
X