SAMSUN HABERLERİ

Evleri yıkılan vatandaşlar eylem yaptı

DHA
30.03.2016 - 10:47Son Güncelleme :
DHA

19 MAYIS(Samsun), (DHA) - SAMSUN`un 19 Mayıs İlçesi Yörükler Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından kaçak olduğu iddiasıyla yıkılan binaların sahipleri, eylem yaparak tepkilerini dile getirdi.

Samsun'da yaklaşık 6 ay önce 19 Mayıs İlçesi Yörükler Mahallesi'nde çoğunluğu yazlık olarak kullanılan ve kaçak oldukları iddiasıyla yıkım kararı çıkarılan yaklaşık 200 bina Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Samsun Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak yürütmeyi durdurma kararı alan bazı vatandaşların evlerinin yıkım işlemi ise geçici olarak durduruldu. Evlerin yıkılmasına tepki gösteren vatandaşlar geçen geçen Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 200 dilekçe göndererek yardım istedi. Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Kızılırmak Deltası'nda yapımı devam eden çeşitli çalışmalar yapılırken, vatandaşlar da mağduriyetlerine dikkat çekmek için Horhor Deresi mevkiinde eylem yaptı. Haksız yere evlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkıldığını iddia eden vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Evleri yıkılan vatandaşlar eylem yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evleri yıkılan vatandaşlar eylem yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı