Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Evlere şenlik

TRABZONSPOR ve Fenerbahçe’den sonra dün de Beşiktaş...

Şöyle bir baktığımızda hepsi aynı. Yani kötüler. Aralarında birisi farklı. Onun da farkı fiyatı. Tabii ki hemen anladınız: Beşiktaş. Diğerleri o kadar hasat yaptı ki, siyah beyazlılar feda yaptı.
Beşiktaş takımına baktığımda bir şeyi çözemedim. Hücum ediyorlar, İstanbul BŞB’li oyuncular kendi ceza alanları etrafında hep iki fazla. Beşiktaş defansı savunmaya çekildiğinde İstanbul BŞB’den hep iki veya üç fazla olacağını, bununla birlikte gol pozisyonu vermeyeceğini sanıyor ama rakibe öyle şanslar veriyorlar ki evlere şenlik.
Bir gol yiyorlar. Duran toptan. Hata kademe noksanlığı. Hani defansta fazlaydın ne işe yaradı?
Bu şunu gösteriyor; Beşiktaş takımı ne doğru dürüst defans yapabiliyor, ne de doğru dürüst hücum. Oyuncularının şahsi becerileriyle bir gol atıyorlar. O da ithal futbolcuların yetenekleriyle geliyor.

Biraz düşünsünler

Maçlara ilk hafta bahanesi uyduralım. Klasik bir cümle var ya, önümüzdeki haftalara bakalım. Futbolcular da hazır değil, teknik adamlar da, hakemler de, bazı statların zeminleri de.
Futbol Federasyonu bir iftar yemeği düzenliyor, futbol ailesinin sevgiyle kucaklaşması için. Ama şampiyonluk yaşamış beş büyük takımın başkanları yemekte yoklar. Demek ki federasyon biraz düşünecek. “Nerede hata yaptım ve yapmaya devam ediyorum” diye...
Lig kötü başladı. İnşallah iyi biter.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI