"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Evlenmek için zengin bir işadamı arıyorum

Merhaba Güzin Abla, köşenizi ilgiyle takip ediyorum. Yorumlarınız oldukça yerinde ve kaliteli.

Ben de herkes gibi pek çok problem yaşadım. Hayata tek başına tutunmaya çalışan bir insan olarak bazılarının üstesinden geldim. Bazılarını ise hâlâ yaşıyorum. Ama bahsedeceğim bu yaşadığım problemler değil.
Ben üniversite mezunu 28 yaşında, hayatının belki de en güzel çağlarında bir genç kadınım. Üniversite eğitimimi bitirdikten sonra çalışmaya başladım ama aldığım eğitim dışında bir iş yapıyorum. Bu sırada da kendime kariyer planlaması yapmaya çalışıyorum. Zamanla bazı eğitimlerle kendimi daha da geliştirmeyi düşünüyorum.
Takdir edersiniz ki bunun yanında bir de aile kurmayı isterim. Sorun orda başlıyor işte. Ben kimseleri beğenemiyorum. Nedeni ise mutlaka olgun yaşta başarılı bir işadamıyla evlenmek istemem. Hayatta tek istediğim bu diyebilirim. Tabiî ki sadece paralı ve başarılı olması yetmiyor. Düzgün bir karaktere sahip olmalı fakat her kim olursa olsun eğer bu istediğim düzeyde değilse hoşlanamıyorum.
Bunu aşmaya çalıştım ama yapamıyorum. Size çok komik gelebilir ama bunu kendime iyice sorun yaptım. ınsan illa böyle birini istiyorum deyince olmuyor tabii. Nasıl böyle bir olgun yaşta ve başarılı maddi gücü olan biriyle tanışırım bilmiyorum. Üstelik bu gibi insanların çoğu da evli barklı oluyor ya da boşanmış ve çocuklu... Bunu da istemiyorum tabii... Bu durumu aşamadığım için yazdım. Umarım köşenize beni de alırsınız.
***Rumuz: İstediğim gibi biri

Sevgili kızım, sanırım ailevi durumun vasatın biraz altında, yani çocukluğunu maddi sıkıntılar içinde geçirmiş ama azmi ile yükselme hırsı ile aileni ve düzeyini aşmayı başarmış bir genç kızsın... Çocukluğundan bu yana kendi kendine ileride asla ailenin yaşadığı sıkıntıları yaşamama konusunda azmetmişsin.
Bu nedenle böyle genç yaşta, kendinden büyük ama maddi gücü yerinde, önemli bir işadamıyla tanışıp evlenmeye karar vermişsin. Tabii ki bu oldukça zor bir hayal... Çünkü genellikle bu tür insanlar kendi çevrelerinden birileriyle evlenmeyi tercih ediyorlar. Üstelik dediğin kişi hiç evlenmemiş ve çocuksuz olmalı, bu da hiç kolay değil.
Bence genç ve senin gibi hırslı, azimli bir insanla evlenmen, onunla birlikte yaşamınızı dilediğiniz düzeye getirmeye çalışman çok daha normal olmaz mıydı?

3 erkekle birlikteyim ama 3’nü de sevmiyorum

Sevgili Güzin Abla, köşeni her gün okuyorum. Hayattan ders alıyorum sağ ol ablacım...Güzin Abla, ne olur bana yardım et. Sana yalvarıyorum ne yapacağımı bilmiyorum, çıkmazdayım yol göster...
Daha 19 yaşındayım ama hayatım karmakarışık. Çünkü şu anda beni seven üç erkek var ve ben hangisiyle olacağıma karar veremiyorum.. Üçü de beni sevdiğini söylüyor ama ben mutlu değilim. Onlarla oynamak da istemiyorum, çünkü onların da duyguları var. Ben ne yaşıyorsam onlar da aynı şeyleri yaşıyorlar. Artık hayata küstüm diyebilirim.
Ne zaman benim kalbim gerçekten sevdiğim insan için atacak; onu bile bilmiyorum. Üçü ile de şu anda görüşüyorum ve hiçbirine git, diyemiyorum. Üzülmelerinden ve kırılmalarından korkuyorum.
Hayatta hep aldatıldım hiç mutlu olamadım; ilişkimin yalan üzerine kurulmasını istemiyorum... Lütfen bana akıl ver ablacığım, Allah uzun ömürler versin sana...
***Rumuz: Bir garip kız

*** Sevgili kızım, önce güzel duaların için teşekkür ederim. Sorununa gelince, bak sen de aldatılmışsın, seninle oynamışlar, sana yalan söylemişler ve sen çok acı çekmişsin. Bu gençlerin seni ne kadar sevdiklerini ya da sevgilerinin gerçek olup olmadığını bilemem ama ne olursa olsun şu anda sen de aynı şeyi yapmaktasın...
Üç genci bir arada idare etmek sana yakışıyor mu? Bunu erkekler yaptıklarında ne kadar kızdığımı biliyorsun, sana da kızıyorum elbette... Üstelik hiçbirini gerçek anlamda sevmediğini söylüyorsun ki bu doğru olmalı... O halde işin ne bu gençlerle...
Hepsine kırmadan, birlikte olamayacağınızı söyler, bir an önce ayrılırsın. Sonra belki hayatına gerçekten seveceğin biri girinceye kadar da bir daha asla böyle birkaç kişiyi bir arada idare etmezsin... Sana yapılanı bir başkasına yapmaktan kaçınırsın, olur mu güzel kızım?.. şimdi hemen telefona sarılıp, bu ilişkilerini noktalıyorsun tamam mı?

Göğüslerim çok sarkık estetik olmalı mıyım

Sevgili ablacığım, ben 30 yaşında ve iki çocuk annesi bir kadınım. Göğüslerimin çok sarkık olması yüzünden aşağılık kompleksine kapılmış durumdayım. Göğüslerim vücuduma göre hem büyük, hem sarkık... Bu durumdan eşim de memnun değil ve söylemekten kaçınmıyor. Acaba estetik ameliyatla göğüslerimi küçülttürsem mi? Bana bu konuda bilgi verir misiniz?
RUMUZ: ESTETİK

Sevgili kızım, bir genç kadının vücudundaki bir şekilsizlik nedeniyle aşağılık kompleksine kapılması, onun tüm evlilik yaşamını etkiler. Hele senin gibi daha 30 yaşlarında olan ve dişiliğinin çok önemli bir parçası olan göğüslerinden memnun olmayan bir kadın, elbette bir çözüm aramalıdır. Eşin de sana bunu hissettirdiğine göre, bence estetik cerrahinin mucizelerine güvenmelisin.
Elbette her ameliyatta olduğu gibi, birkaç gün biraz sıkıntın olacaktır... Tüm gençlik yıllarını bu kompleksle, göğüslerinden utanarak, kendini küçük sutyenler içinde cendereye sokarak, eşinle mutlu bir beraberlik yaşayamayarak geçirmektense, küçük bir ameliyat riskini göze alabilirsin. Ama tabii önce ameliyat için sakıncalı bir durumun olup olmadığını iyi bir uzmana danış.
X