Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Evlenme vaadiyle dolandırıp öldürdüler

  Kemal KARADAĞ/ÇORUM, (DHA)
  11 Ekim 2008 - 13:37Son Güncelleme : 11 Ekim 2008 - 13:37

  ÇORUM'da bir çoban tarafından tarlaya gömülü olarak bulunan erkek cesedinin emekli bekçi, 77 yaşındaki Hasan Yıldırım'a ait olduğu belirlenirken zanlılar kısa sürede yakalandı. Yıldırım'ın evlenme vaadiyle götürüldüğü ıssız bir yerde boğularak öldürüldüğü ve kimliğindeki fotoğrafı değiştirilerek bankada bulunan parasının çekilmek istendiği belirtildi.

  Olay 2.5 ay önce meydana geldi. Çorum'a bağlı Deliler Köyü Bağlar Mevkii'nde önceki gün koyun otlatan bir çoban toprağa gömülü erkek cesedi buldu. Jandarmaya haber verilmesi üzerine gelen ekipler, kısa sürede cesedin kimliğini belirleyerek cinayeti işleyen sanıkları da yakaladı. Emekli bekçi Hasan Yıldırım'ın 5 ay önce çevresindekilere, “Bankada çok param var. Artık evlenmek istiyorum” dediğini göz önünde bulunduran yapan jandarma, bir bankada 121 bin YTL parası bulunduğunu tespit etti. Yapılan araştırmalar sonucu Amasya'nın Merzifon İlçesi'nde oturan K.V.'nin Yıldırım’dan para istediği ve kendisine para vermemesi üzerine aralarının açıldığı belirlendi.


  Jandarma K.V.'yi gözaltına alırken zanlının ifadesi doğrultusunda cinayete yardımcı oldukları öne sürülen F.A., S.S., N.Ö. ve S.S.'yi de gözaltına aldı. Zanlıların Yıldırım'ı geçen 21 Temmuz'da evlenme vaadiyle götürdükleri Deliler Köyü Bağlar Mevkii'nde iple boğarak öldürüp gömdükleri saptandı. Zanlılar Hasan Yıldırım'ın aldıkları kimliğinin fotoğrafını değiştirerek bankada bulunan parasını çekmek istediklerini daha sonra bundan vazgeçtiklerini itiraf etti. 5 zanlı sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı