"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Evlenirsek mutsuz olacağımı biliyorum

Erkek arkadaşımla evlenirsek mutluluğumun kısa süreceğini biliyorum. Şimdi askerde, gelince ayrılmayı düşünüyorum. Ama kendine bir şey yapar diye korkuyorum.

Merhaba Güzin Abla, erkek arkadaşımla iki yıldır birlikteyim. Onu çok seviyorum ama aramızda aşılamayacak sorunlar var.
O da, babası da uyuşturucu kullanıyor. Babasının üstelik iki eşi var. Bizim sorunumuz, onun da babasından gördüğünü yapmak istemesi. Babası annesine türban taktırmış, kapı dışarı çıkarmamış senelerce. Erkek arkadaşım da bana bunu dayatıyor. Ben ise özgürlüğüme düşkünüm.
Şu an askerde, terhisine iki ay kaldı. Ben, üniversite öğrencisiyim ve kısa süre önce okulda biriyle tanıştım. Şu an onunla konuşuyorum ama kafam da karışık.
Ailem erkek arkadaşımı istemiyor. Ağabeyim onu daha önceden tanıyordu ve her şeyini biliyor. Bu bana çok ağır geliyor. Ayrılmak istiyorum ama biz birlikte olduk. Pişman değilim, yine de onunla evlenirsek mutluluğumun kısa süreceğini biliyorum.
Üniversiteden tanıştığım çocukla ise bir süre bakıştık. Bakışları beni aldı götürdü... Her şeyiyle bambaşka.
O da erkek arkadaşımı biliyor ama “Sende bir şey var beni sana çeken” diyor. Karmaşık bir ruh hali yaşıyorum.
Erkek arkadaşımı seviyorum ama geleceğimi de düşünmek zorundayım...
Üniversitedeki gençle de sabahlara kadar telefonla konuşuyorum. İşin içinden çıkamaz oldum.
Bana yardım et lütfen Güzin Abla. Erkek arkadaşım askerden geldiğinde ayrılmayı düşünüyorum ama yıkılacak biliyorum. Kendine bir şey yapar diye korkuyorum...
Rumuz: Dila

Kızım erkek arkadaşın baştan başa falso. Uyuşturucu kullanan, babasının da uyuşturucu kullandığını söylediğin bir genç.
Babası iki eşliymiş...
“Ailesini örnek alıyor” dediğin bu genç adam, seni belli ki sevgi sözleriyle etkilemiş. Gencecik bir kız olduğun için bunu çok fazla önemsemişsin. Ama bir yandan da “Özgürlüğüme düşkünüm” diyorsun. O halde bu adamın seni istemediğin bir hayata sürüklemesine nasıl katlanacaksın?
Eğer onu sandığın kadar çok sevseydin, bir başkasına çekilme hissetmezdin. Onunla sabahlara kadar telefonda konuşmazdın.
Ağabeyin ve baban haklı bence. Bir ömür boyu mutsuz olacağın bir evliliği düşünmemelisin. Erkekler sandığın kadar zayıf değillerdir sevgili kızım. Belki önceleri etkilenir, üzülür ama zamanla o da kabullenecektir ayrılığı.
Sebep olarak bağımlılığını ileri sürersin, ailenin de onu istemediğini bilmeli zaten.

Hamilelikten sonra eşimi aşırı derecede kıskanmaya başladım

Eşimle bir yılı aşkın süredir evliyiz. Bir de bebeğimiz var.
Hamilelik dönemimin son aylarında başlayan eşime karşı aşırı kıskançlığım hâlâ devam ediyor.
Eşime karşı güven problemim oluştu. Artık her söylediği sözde, dinlediği şarkıda, baktığı yerde bir sebep aramaya başladım. Acilen tavsiyelerinizi bekliyorum.
Rumuz: Elif

Hamilelik döneminde pek çok kadın vücudunun bozulduğunu, kocasının artık kendisini çekici bulmadığını düşünür. Senin de bu kuruntuların nedeniyle ortaya aşırı bir kıskançlık durumu çıkmış.
Şu anda yeniden kendine güven duymaya başlamış olmalısın. Kıskançlığını yenebilmek için kendi kendine telkin yapmalısın. Eşine de bu yüzden eziyet etmekten vazgeç kızım.

X