Gündem Haberleri

  Evlat diyeti

  A.A
  19.01.2011 - 13:55 | Son Güncelleme:

  5 yıldır diyalize bağlı yaşayan kızının durumu kötüleşince 100 kilo olan annesi, zayıfladı ve kızına doğum günü sürprizi yaptı.

  Silifke'de yaşayan Havva Çimen (48), 5 yıldır diyalize bağlı olarak yaşamını sürdüren kızı Seçil Gök'ün (26) sağlığının giderek bozulmasına dayanamadı ve böbreğini bağışlama kararı aldı. Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü'ne başvuran anne-kıza organ nakli için gerekli tetkikler yapıldı. Ancak Havva Çimen'in fazla kiloları nedeniyle nakil hemen gerçekleştirilemedi. Bunun üzerine 100 kilo olan Havva Çimen, 11 kilo zayıfladı ve doğum gününde kızına böbreğini verdi.

  Doktorlarından, ameliyatın kızının doğum gününe denk getirilmesini isteyen Havva Çimen, 12 Ocakta kızına böbreğini hediye etti. Çimen, kızının sağlığına kavuşmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Cerrahi Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Dinçkan da “Ameliyatın doğum gününde yapılmasını istediler biz de onların bu isteğini kırmadık. Ama doğum gününü taburcu olmasına yakın kutlamak istedik. Annenin böbreği Seçil'e uyum sağladı. Böbreği takar takmaz idrar geldi” dedi.

  Sürpriz hediye

  İlaç eğitimi alacağını düşünürken sürpriz doğum günü pastasıyla karşılaşan Seçil Gök de duygularını şöyle dile getirdi:
  “Bana en güzel ve anlamlı hediyeyi annem verdi. Onun bu fedakarlılığı karşısında minnettarım. Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü ekibine de bu sürpriz pasta için çok teşekkür ederim. Çok mutluyum.”

  Seçil'in sonradan kutlanan doğum gününe yakınları ile birlikte Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar, Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, Uzman Dr. Feyza Bora, Organ Nakli Koordinasyon Birimi Sorumlusu Nilgün Keçecioğlu, Koordinatör Ayşe Özkan Kumru ve yeni ameliyat olan nakilli arkadaşları katıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı