Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Evlat

Var mı daha güzeli?

Daha sıcağı, daha kıymetlisi, daha içine sokulası?
Yok.
Var mı daha canının parçası, ağladığında seni ağlatanı, dualarını daha uzun kılanı?
Yok.
Var mı şartsız şurtsuz kucağını açacağın,
Şöyle beline, boynuna koklayarak sokulacağın,
Yanında yokken gözünü yarım kapatacağın?
Yok.
Başınız sağ olsun Sırrı Sakık.
Başınız sağ olsun onlarca şehit askerimizin anne, babası, kardeşi, sevgilisi, eşi, çocuğu.
Allah kimseye evlat acısı vermesin, ölenlere rahmet, kalanlara sabır ihsan etsin.

….

TÜRBAN

Dünkü türban yazım üzerine sizlerden yine pek çok eposta geldi. Gelenlerin hepsini paylaşmak zor ancak aşağıda  sizlerden gelen iki farklı görüşü örnek olarak  paylaşmak istedim. Gelen epostalarda da aşağıdaki ikisi gibi birbirine taban tabana zıt görüşler mevcut, hepsine saygım sonsuz. Herkesin de dini, inancı kendine. Ben sadece gözlemimi ve düşüncemi paylaştım.

….

Yayınlarsan adımı soyadımı yayınlama abla. Çünkü konu Türban

Abla, ah abla, o senin gördüğün türbanlıların keşke çoğu gerçekten bunu layığıyla yapanlar olsa.
Dinimizde türban yoktur. Dinimiz örtünün der. Yani der ki vücut hatlarınız dışarıdan görünmesin.
E bunlar ne yapıyor pardösü giyip beline kemer takıyor. Ne oluyor bel hatları dışarıda.
Yemin ederim altına tayt giyip, üstüne tunik giyeni gördüm. Daha ne diyeyim.
Benim için türban diye bir şey yok yani. Ben saçı açık halimle onlardan kapalıyım. Onlardan iyi niyetliyim.
Ama Kur'an-ı Kerim'de başörtüsü bakın türban değil başörtüsü 24 sıra numaralı Nur suresinin 31. ayetinde geçiyor. "Kadınlar, başörtülerini, göğüslerinin üzerinden bağlasınlar; yani başörtüleriyle göğüslerini de örtsünler" şeklinde açıkça yazıyor.
Yani benim babaannem, kayınvalidem, annem, anneannem gerçekten örtünüyor.

Senin o gördüklerin ne yapıyor, türbanın altına kocaman bir parça koyuyor, üstüne kat kat örtü, üstüne türban. Boyunlarından arkaya doğru bağlıyor (ki kaç çeşit bağlama şekilleri var sayamadım henüz) göğsün üstü kısmı böğür dediğimiz kısım komple açık. Altlarında dar pantolon, olmadı dizlere kadar etek. İşin görselliğindeler anlayacağın.

Aynı surenin bir bölümünde diyor ki ziynet yerlerini namahrem olanlara göstermesinler, ziynet yenlerindeki küpe, gerdanlık, bilezik gibi şeyleri de açık bulundurmaktan sakınsınlar.

Bırak bilezik küpe vs yi suratlarda 5 karış makyaj. Dikkat çekmek için ellerinden geleni yapmışlar sanırsın o derece.
Kapanıp resmini sosyal medyaya ekleyip “kapandım yakıştı mı” diyenleri bile gördüm.

Kardeşim sen ne için kapandın yahu!
Ben kapalılara karşı değilim elbette, dediğim gibi ailemde de varlar ama ya doğru dürüst yap ya yapma kardeşim. Çünkü Yüce Allah buyuruyor ki: ''İnsanlar inandık demeleriyle bırakılıp da imtihan edilmeyeceklerini mi sandılar? And olsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

…..


Yapma Ayşe, türbanlı kadınları da eşlerinin yanında veya özel hallerinde kapalı mı zannettin, hiç mi türbanlı bir akraban, arkadaşın olmadı da bu kadar şaşırdın, onların dünyası bizim dünyamız diye hitap etme, farkında olmadan ayırıyorsun.
Hassas bir konu bu ülkemizde, hepimiz rengimiz farklı yaşıyoruz ama biriz, bir Allah’ın kuluyuz, senin gibi esnek görüşlü bir insan demesin bari bunu lütfen, seviyorum seni doğal insan…

Neriman

 

….
DENEMELİK

Bu kadın hayatıma girdi gireli işlerim rast gitti, aptal saptal hastalıklarım göçtü gitti. Ben denedim bana iyi geldi, şimdi sizin de deneme şansınız var, buyurun okuyun ve karar verin.

Evrenin iyileştirici sonsuz gücünü bedenimizle yeniden buluşturan Tune® (ayar) ile yaşamınızı mutluluğa ayarlayın.
 
Nilgün Sarar’ın “Bugüne kadarki en etkili şifa yöntemi” olarak tanımladığı, uygulandığı seanslarda birçok rahatsızlığın da iyileşmesine olanak sağlamış, efsanevi tune® (ayar) tekniğiyle tanışmak ve benzersiz bir şifa yönteminin uygulayıcısı olmak isteyen herkes, 29-30 Eylül’de Nişantaşı The Sofa Otel’de gerçekleştirilecek seminerde buluşacak.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI