"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Evladım için ne yapabilirim?

Güzin ABLA

Kadıköy'den bir anne

<ı>Güzin Hanım, evladım kabus dolu ve çok kısa süreli bir evlilik yaptı. Evlendiği erkeği çok sevmişti ve çok gençti. Karşısındaki delikanlı ise yavrumun duygularıyla oynadı. Hakaret ve dayak dolu birkaç aylık evliliğin ardından boşandılar.

Kızım şimdi büyük bir ruhsal çöküntü içinde, sizden ricam kızımı eski yaşantısına döndürebilecek, eski huzuruna kavuşturacak bir psikolog önermeniz. Ancak Anadolu yakasında oturuyoruz. Önereceğiniz uzman da bu yakada olursa çok daha iyi olurdu.

Sevgili hanımefendi, bir anne olarak sizin halinizi çok iyi anlıyorum. Okurlarıma elimden gelen yardımı yapmak benim herşeyden önce insanlık görevim. Ayrıca da bir annenin böylesine acı dolu çağrısına cevap vermemezlik edemem. Kızınız yine de şanslıymış ki, bu genç adam çok erken kendini belli etmiş. Ortaya bir de hiç bir suçu olmayan, bir yavrucak çıkmamış. Ozaman ayrılması bu kadar kolay olmayabilirdi. Bu genç adamın evliliğe hazır olmadığı ortada. Kızınız onu çok sevdiği için, yaşadığı sorunlar eklenince bu ayrılığın ardından böyle ruhsal bunalıma girmesi normal sayılır. Üzülmeyin, zaman herşeyi tedavi eder. Hele karşısına onu gerçek anlamda sevecek, dürüst ve düzgün biri çıkarsa, yarasına merhem olur. Bu arada size istediğiniz gibi Kadıköy yakasından, gençlerin ruhsal yapısından çok iyi anlayan iyi bir psikolog önerebilirim: Ali Rıza Tanaltay, telefonu: 0 216 414 25 10

Bitkilerle sağlık ve güzellik

Papatya mucizesi

Papatya nisan ile kasım ayları arasında toplanabilir. Kurutulup kaynatıldığında bir bardak suya bir kaşık hesabıyla içilirse, adet sancılarına iyi gelir. Solunum yolları iltihaplanması, ses kısıklığına da çok yararlıdır. Kaynatılıp, lapa şeklinde tülbent arasında yaraların çabuk kapanmasına da yardımcı olur.X