KONYA HABERLERİ

Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Konya Buluşması Gerçekleştirildi

IHA
02.10.2015 - 16:04Son Güncelleme :

EVLAD-I FATİHAN KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ PROJESİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

IHA

Konya’da, Selçuklu Belediyesi’nin ortaklığı ve Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı (SADAV) işbirliği ile düzenlenen Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Projesi “Balkan STK’ları Çalıştayı Konya Zirvesi” toplantısı gerçekleştirildi.
Bir otelde düzenlenen toplantıya AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Hikmet İlim ve Sanat Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Önder Kutlu, Konya STK İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, Konya Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Toplantıda konuşan Hikmet İlim ve Sanat Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Önder Kutlu, birkaç ay önce projeyi başlattıklarını söyleyerek, “Bu ilk önemli buluşmamız. Bu buluşmamızda yurtiçinden ve yurtdışından birçok misafirimiz var. Türkiye ile balkanlar arasında köprü kurmak üzere bu projeyi başlattık” dedi.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, önemli bir projenin başlangıcını yaptıklarını söyleyerek, “Konya’nın en önemli özelliklerinden birisi de sivil toplum kuruluşlarıdır. Bu kuruluşların birlikte iş yapabilme yeteneği çok fazla. Dünyanın neresine giderseniz gidin Konya STK’larının orada yaptıkları hizmetleri görebilirsiniz. Bu birliktelik inşallah Evlad-ı Fatihan projesiyle Balkanlardaki kardeşlerimizin de proje üretmelerine vesile olacaktır” diye konuştu.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, güzel bir buluşmaya ev sahipliği yaptıklarını ifade ederek, “Tarihi bilgilerimizi bir kez daha hatırlamamıza neden oluyor. Konya STK’larının göstermiş olduğu birliktelik ve ortaya koyduğu stratejik uygulamalar sadece Konya için değil ülke için uluslar arası alanda yüz ağartıcı nitelikte” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Proje Koordinatörü Önder Kutlu toplantıyla alakalı sunumda bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Konya Buluşması Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Konya Buluşması Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı