Ege Haberleri

EGE

  Evka 2'ye Pelikan Kafe

  Hürriyet Haber
  19 Eylül 2014 - 02:11Son Güncelleme : 18 Eylül 2014 - 12:33

  ÇİĞLİ Belediyesi tarafından projelendirilen ve prestij projeleri arasında gösterilen Pelikan Kafe'nin yapımına devam ediliyor. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, meclis üyeleri ile birlikte inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.


  Modern mimari anlayışıyla tasarlanan Pelikan Kafe, 2 bin 800 metrekarelik bir alanda inşa ediliyor. Kompozit malzemelerin kullanıldığı ahşap, granit ve cam malzemelerin uyumuyla şık ve nezih bir mekan olarak hizmet verecek olan tesisin vatandaşların da beğenisini kazanması bekleniyor. Sosyal yaşam alanı olarak halkın önemli bir ihtiyacını giderecek olan tesiste aynı zamanda düğünlerin de yapılabileceği bir salon ile açılır kapanır camlı teras balkonuyla da kafeterya hizmeti verilecek.
  İnşaat çalışmalarını meclis üyeleriyle birlikte inceleyen Başkan Hasan Arslan, kent yaşamına canlılık kazandıracak modern mimari ve estetiğin buluştuğu mekanları halka kazandırmanın çok önemli olduğuna değindi. Başkan Arslan, Pelikan Kafe ve sosyal tesislerinin de böyle önemli projelerden biri olduğunu ve Çiğli'de önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini belirterek, sosyal tesislerin, sosyal yaşam için gerekli olduğuna dikkat çekti. Başkan Arslan "Prestijli mekanların Çiğli'nin gelişerek büyümesinde, halkın eğlenme ve dinlenme ihtiyacının giderilmesinde de çok önemli bir yeri vardır. Biz halkımızın sesine kulak veriyoruz. Onların yaşadıkları bu yerde, böyle bir ayrıcalığa sahip olmaları bizce kıymetli. O yüzden Pelikan Kafe projesi için çok heyecanlıyız ve yakın bir zamanda hizmete girmesi için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı