Ege Haberleri

EGE

  Evini rengarenk boyadı

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM (Muğla), DHA)
  10 Eylül 2013 - 01:22Son Güncelleme : 09 Eylül 2013 - 14:15

  Hırsız şokunu evini rengarenk boyayarak attı.
  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde evine birkaç kez giren hırsızın 20 yıllık komşusu çıkmasıyla büyük şok yaşayan eski manken Bilun Dohmen, “Hayatıma renk gelsin” diyerek dubleks taş evinin alt katını rengarenk boyadı.
  İstanbul Cihangir'de başlayan ve farklı yerlerde devam eden merdivenleri gökkuşağı renkleriyle boyanması akımına, sadece merdivenlerle yetinmeyen Dohmen, arkadaşları Neslihan Zengin, Sarven Serapyan, Gökhan Karan, Derya Bakır, Özlem Ersoy, Ezgi Kayaoğlu ve Fazilet Özdaş'ın da yardımıyla Gündoğan Beldesi'ndeki evinin dış cephesini rengarenk yaptı. Evine giren ve koltuk takımına kadar çalan hırsızın 20 yıllık komşusu olduğunun ortaya çıkmasının şaşkınlığını hala üzerinden atamadığını belirten Dohmen, “Bu nedenle evden biraz soğumuştum. Arkadaşlarımla konuşurken, ‘Ne yapabiliriz’ dedik. Hayatıma biraz renk katmaya karar verdik. Bunun üzerine arkadaşlarımın da yardımıyla bir günde evi rengarenk boyadık. Hepimiz bir renk seçip, boyadık. Benim tercihim mor renk oldu. Burası arkadaşlarla hep bir araya geldiğimiz yer. Bundan sonra sohbetlerimiz daha renkli bir ortamda geçecek. Kötü olayları unutmak istiyorum” dedi.
  Cihangir'de başlayıp başka yerlere de yayılan merdivenlerin gökkuşağına boyanması akımının hatırlatılması üzerine ise Dohmen, “Biz abarttık evi de boyadık. Bodrum'da böyle bir şey olmadığı için ilk olarak biz yaptık. Hem de onlara destek olsun istedik” diye konuştu.
  Evlerin dış cephesinin beyaz renkli olduğu Bodrum'da, iki katlı taş evinin sadece alt katını boyayan Bilun Dohmen, konuyla ilgili izin için gerekli görüşmeleri yaptığını da anlatan Dohmen, çevre düzenlemesi de yaptıracağını ve evinin daha güzel bir görünüme kavuşacağını da belirti.
  Turizmci Gökhan Karan ise “Arkadaşımızın üzüntüsünü gidermek için böyle bir şey yaptık. Ona destek olduk. Mutluyuz, Bodrum'da renklendi” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı